Мобілізація в Україні 2023: чи можна відмовитись від повістки

Життя  22 лютого 2023 року, 10:24 4020
Мобілізація в Україні 2023: чи можна відмовитись від повісткиФОТО: Ілюстративне

В Україні вже майже рік триває мобілізація. За цей час тисячі українців отримали повістки і отримуватимуть і надалі, адже воєнний стан та мобілізацію 2023 продовжили до 18 травня.

У соцмережах українці нерідко скаржаться на те, що повістки вручають будь-де. Навіть на вулиці, в громадському транспорті та в публічних місцях. Водночас через те, що законодавством не визначено чіткий перелік місць, де можуть вручити повістку, отримати її можна будь-де і це не буде порушенням закону.

Але важливо знати, що повістку мають вручити особисто, не передавати через рідних чи інших осіб. Після ознайомлення з документом, військовозобовʼязаний має поставити підпис, який підтверджує, що особа отримала повістку та зобовʼязана прийти до військкомату в зазначений час.

Читайте також:  Мобілізація 2023: кому можуть анулювати вручену повістку

Якщо ж чоловік призовного віку відмовляється від отримання повістки, то складається акт про відмову із підписами уповноважених осіб, свідків та вручається військовозобов’язаному під підпис.

Однак, для відмови повинна бути вагома причина. Наприклад, у документі вказані неправильні дані отримувача, нема печатки військкомату чи повістку вручає не уповноважена для цього особа.

Після цього акт про відмову передають у центр комплектування, де його розглядають і вирішують, чи були підстави для відмови, чи ні.

Нагадаємо, Олексій Данілов зробив заяву про мобілізацію в Україні 2023.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0