Посівний календар на березень 2023 року: коли і що можна садити

Життя  28 лютого 2023 року, 08:17 5088

Посівний календар на березень 2023 року дасть додаткові підказки, у які числа місяця варто виконувати ті чи інші господарські роботи.

Березень – це пора активних робіт у саду, на городі чи в полі. Як тільки пригріє сонечко, господарі починають обрізати сад, згрібати минулорічне опале листя, сіяти на розсаду. Звісно, кліматичні особливості України здебільшого не дозволяють почати висадку рослин в березні у відкритий ґрунт. Але можна сіяти на розсаду в парниках чи теплицях.

Місячний посівний календар не слід сприймати як правило, це скоріше збірник рекомендацій. Адже він базується на фазах місяця. Про них спочатку і піде мова.

Читайте також:  Сюрприз після 25 лютого: синоптик попередив про зміну погоди

Місяць у березні буде таким:

  • зростаючий – з 1 по 6 число та з 23 по 31;
  • повня випадає на 7 березня;
  • молодик – 22 березня.

Посівний календар на березень 2023 року

  • З 1 по 3 березня найкращий час для того, щоб садити перець, помідори, баклажани, огірки, а також білокачанну капусту та броколі. Тут варто нагадати – ґрунт у березні ще холодний і сирий, тому мова йде здебільшого про парники й теплиці. Також в перші дні в південних регіонах України можна саджати ранні сорти картоплі.
  • 6 березня чудово підійде для того, щоб посіяти декоративні квіти.
  • З 8 по 17 березня – "золотий час" для працьовитих людей. Цей час буде сприятливим практично для всіх видів робіт і сівби. Особливо добре в ці дні обрізати й щепити дерева, підживлювати їх. У розпушений ґрунт можна сіяти зернята ранніх овочів.
  • З 24 по 30 березня сприятливий час для висадки баклажанів, огірків, квасолі. Також останній тиждень березня сприятиме висадці однорічних квітів.

У які дні краще відмовитись від посіву та висадки рослин: 7 березня, з 18 по 23 число, 31 березня.

До слова, синоптики обіцяють у 2023 році ранню весну. Вже з перших днів березня температура повітря може відчутно зрости.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0