Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Що відомо про нічний землетрус на Закарпатті: науковці поділились даними

Що відомо про нічний землетрус на Закарпатті: науковці поділились даними

Що відомо про нічний землетрус на Закарпатті: науковці поділились даними

У Закарпатській області в ніч проти 27 лютого зафіксували землетрус, який стався о 03:15 в районі села Велика Добронь, що за 19 кілометрів на захід від Мукачева. Землетрус відбувся на глибині близько 2 кілометрів, магнітудою 3,3 за шкалою Ріхтера. 

ВІДЕО ДНЯ

Видання ТСН розпитало у фахівців Інституту геофізики ім. Субботіна НАН України про те, що саме сталося.

"Майже всі сейсмічні станції карпатського регіону записали цей землетрус. Він відбувся в зоні, де часто трапляються землетруси. Але цього разу, він був трішки потужніший. Зазвичай там фіксуються землетруси магнітудою 2 бали за шкалою Ріхтера, а цей землетрус був сильнішим – його записали сейсмічні станції. Він відчувався людьми в декількох населених пунктах регіону", – сказав директор Інституту геофізики Національної академії наук України Олександр Кендзера.

Реклама
Читайте також:
Вночі на Закарпатті стався землетрус: де саме потрясло

За словами сейсмолога, цей землетрус можна описати, наче поруч з будинком проїжджає важка техніка. Через нічний інцидент у будинках місцевих мешканців було помічено слабке хитання люстр на стелі. 

Реклама

"Люди відчули коливання будинку, але вони були не сильні. Справа в тому, що люди зараз налякані тими землетрусами, які відбулися в Туреччині. Тому навіть маленькі за силою землетруси викликають у населення тривогу та переживання. Вони їх дуже гостро відчувають та переживають. Але за силою цей землетрус можна охарактеризувати по відчуттям, коли поруч з домом проїжджає важка техніка, не більше", – додає Олександр Кендзера.

Він не виключає, що подібні землетруси будуть повторюватися в Україні.

"Подібні землетруси безумовно можуть повторитися. Адже ми перебуваємо в сейсмічній зоні, куди входить Передкарпаття і Закарпаття. Там весь час відбуваються землетруси, які фіксуються сейсмічними станціями. А якщо ще врахувати ще й зону Вранча, яка є в Карпатах, то можу сказати, що протягом року тут записується біля 200 землетрусів. Підкреслю, вони лише записуються, руйнувань при таких землетрусах не виникає", – пояснює сейсмолог і додає, що людям страшно відчувати ці поштовхи, але вони проходять без руйнувань.

Реклама
Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно