Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Очільники області обговорили з головами районів та міст процес добровільного об’єднання територіальних громад

Очільники області обговорили з головами районів та міст процес добровільного об’єднання територіальних громад

Очільники області обговорили з головами районів та міст процес добровільного об’єднання територіальних громад
Сьогодні в обласній державній адміністрації за участі голів ОДА Василя Губаля та облради Володимира Чубірка відбулася нарада керівників районів, міст обласного підпорядкування та структурних...

Сьогодні в обласній державній адміністрації за участі голів ОДА Василя Губаля та облради Володимира Чубірка відбулася нарада керівників районів, міст обласного підпорядкування та структурних підрозділів облдержадміністрації, на якій серед іншого йшлося про добровільне об’єднання територіальних громад та створення регіонального офісу реформ.

ВІДЕО ДНЯ

Василь Губаль повідомив, що в краї створюється регіональний офіс реформ, який буде розташовуватися в будівлі Закарпатської облради на першому поверсі. Її керівником призначено Івана Дем’янчука, - повідомили в прес-службі Закарпатської ОДА.

Керівник краю запропонував об'єднати зусилля з фінансової децентралізації районів з добровільним об'єднанням громад.

Реклама

«Зараз вже є 4-5 областей, які над цим працюють, Закарпаття завжди довго розкачується, але вже як почне – процес піде», – каже Василь Губаль.

В свою чергу Володимир Чубірко зазначив, що в першу чергу реформи треба проводити шляхом відкритого діалогу громад. Саме публічність дій влади і сприятиме успішній реалізації децентралізації.

Реклама

«Треба розуміти, що ради, адміністрації мають мати спільне бачення цих реформ, - якщо ми хочемо мати результат від цих кроків. Якщо є бажання формально відноситися до процесу, то достатньо і відкриття регіональних офісів реформ. Нам дали інструмент як розвиватися за нинішніх непростих фінансових умов. Наше головне завдання визначитися як має «рухатися» ця реформа, але треба розуміти: від об’єднання одразу ж більше грошей в бюджет не поступить. При добровільному об’єднанні громад базовим рівнем мають стати сільські ради, і лише наступний етап –район. Треба визнати, що в нас забагато депутатів місцевих рад і багато сільських рад. Нерідко керівником її непрофесійна людина, і від цього страждають громади. Водночас при реалізації реформи ми маємо враховувати специфіку Закарпаття, і в нас є своє бачення, свої підходи до процесів добровільного об’єднання громад. Ще раз наголошую: реформи треба проводити виключно шляхом діалогу, і обласна рада готова в цьому допомагати.

Від реформ мають в першу чергу виграти самі громади, і це має вплинути на наповнення бюджету. Наданння адмінпослуг населенню має покращитися. Робота величезна, але від неї залежить перспектива розвитку районів, міст та сіл. Громади мають стати самодостатніми», - зазначив керівник ради.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно