Закарпаття вшановує воїнів, які полягли на Красному полі в 1939 році

Життя  15 березня 2023 року, 08:46 386

Рівно 84 роки тому, 15 березня 1939 року, у Закарпатті відбувся кульмінаційний і найбільш кровопролитний бій за Карпатську Україну.

Більше тисячі закарпатських патріотів без особливого військового вишколу виступили проти 20-тисячної угорської регулярної армії з танками, літаками, артилерією та важкою зброєю, – пише Закарпатська обласна рада.

Читайте також:  В УжНУ на "круглому столі" вперше представили деякі архівні матеріали про Карпатську Україну

Попри всю трагічність тих подій, січовики протягом усіх днів спротиву провели 22 бої, змогли зупинити танковий наступ, знищити понад 200 та поранити близько 500 окупантів. Там почалася Друга світова й український опір, який триває й нині...

"Сьогодні Закарпаття віддає шану тим 230 січовикам, котрі загинули на Красному полі у дуже страшних муках. Їм розпорювали животи багнетами й кидали у Тису, яка, за переказами очевидців, була червоною від крові… Ці події стали основою тужливої пісні "Пливе кача по Тисині", під яку ми сьогодні проводжаємо в останню путь героїв російсько-української війни…", – зазначає Закарпатська обласна рада у своєму дописі в соцмережі Фейсбук.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0