Яке свято 17 березня та що церква забороняє робити сьогодні

Життя  17 березня 2023 року, 07:18 1766

Сьогодні, 17 березня, в православному календарі день пам’яті преподобного Герасима Йорданського. Немає точної дати народження цього святого. Однак є свідчення про те, що він походив з багатої сім’ї і жив у каппадокійському місті Лікія (нині Мала Азія). Отримав хороше християнське виховання і ще в юності обрав для себе сподвижницьке життя.

Герасим здійснив паломництво до Палестини. Там здійснював аскетичний подвиг, проживши певний час в Йорданській пустелі. Там же почав облаштовувати монастир, де запровадив суворий чернечий устав.

Читайте також:  Коли тепер святкуватимуть Вознесіння 2023 року

Саме аскетичний спосіб життя Герасима вказує на його непохитність у християнській вірі. Він відмовлявся від їжі, пив лише воду, багато молився, працював.

За свої заслуги отримав він від Бога дар прозорливості. Бачив одкровення, як янголи небесні забирають до себе Євфимія Великого, а потім поховав його разом із Кіріаком. Також вилікував у пустелі лева, якого назвав Йорданом. Ця розумна тварина аж до самої старості допомагала своєму спасителеві та їла лише з його рук. 451 року помер спокійно уві сні.

Церква забороняє цього дня лаятися, конфліктувати, підвищувати голос. Триває Великий піст, тому варто відмовитися від м’ясних, молочних продуктів, яєць, риби.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0