На Закарпатті надзвичайна краса: одночасно квітнуть дві топові туристичні локації

Життя  22 березня 2023 року, 19:39 2482 ФОТО

На Закарпатті одночасно квітнуть дві топові туристичні локації: Долина нарцисів неподалік міста Хуст та скансен у селі Колочава.

Про масове цвітіння першоцвітів у Долині нарцисів повідомляють у Карпатському біосферному заповіднику.

Читайте також:  Погода на квітень 2023 року та чи буде тепло на Великдень – перший прогноз

«Первоцвіти вкрили Долину нарцисів квітучим килимом. Такої краси ви ще не бачили! Пурпурових шафранів та білосніжних білоцвітів тут зростає найбільше, але зустрічаються також підсніжники, проліски, ерітроній собачий зуб та інші ефемероїди», – йдеться у повідомленні.

У Карпатському біосферному заповіднику повідомляють, що цвітіння ранньовесняних видів триває дуже недовго, то ж закликають людей не сидіти вдома та насолоджуватися весняною природою.

Також про масове цвітіння так званої Долини шафранів у Колочаві в місцевому скансені повідомляє гід скансену Юрій Радівілов у Фейсбуці.

Тут під крокусами – близько 3 га території скансену. На цьому тижні фіксують пік їхнього цвітіння.

Шафран Гейфеля (Crocus heuffelianus Herb) – декоративна ранньовесняна рослина, що зникає. У народі їх називають брандушками, маслянками або серенками. Занесена до Червоної книги України.

Колочавський скансен «Старе село» – унікальний сільський музей архітектури та побуту, який відтворює матеріальну культуру мешканців Верховини. Музей створений в межах проєкту «Колочава – село десяти музеїв».

Нагадаємо, що синоптики розповіли, якою буде погода цього тижня на Закарпатті. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0