Важливо для Закарпаття: до ВР внесено законопроєкт "Про виноград та продукти виноградарства"

Життя  27 березня 2023 року, 09:18 1732

Кабінет міністрів Україні вніс до Верховної Ради законопроєкт №9139 "Про виноград та продукти виноградарства".

Про це повідомили на сайті парламенту.

Мета документа – імплементація регламентів ЄС у сфері виноробства та виноградарства, енологічних практик, використання вказівок вин та виробництва винних продуктів.

Читайте також:  Лікар, який вирощує 250 сортів винограду, про святість напою, смаки туристів та цінність закарпатського вина

Разом з цим метою законопроєкту є створення єдиної державної інформаційної системи "Виноградарсько-виноробний реєстр", яка включатиме відомості про: виробників винограду; виноробної продукції; виноградні ділянки; обов’язкові декларації та інші дані про виноробну продукцію, передбачені цим законом, внесення відомостей до якого має обов’язковий характер", – сказано у пояснювальній записці.

Документом передбачено введення вимог для обігу вин та виробництва. Також він регламентує використання ароматизованих винних продуктів, продуктів виноробства та виноградарства. Законопроєкт вимагає, щоб географічні вказівки на винах відповідали сучасним правилам, що діють у Європейському Союзі.

Норми документа не допускають купажування вина з імпортованим вином, виробленого в Україні напою. Також законопроєкт передбачає державну підтримку виноробства та виноградарства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0