В Україні хочуть створити реєстр "ухилянтів": що це таке

Життя  30 березня 2023 року, 20:43 2186

Нардеп, член комітету Ради з питань національної оборони, безпеки та розвідки, представник президента у парламенті Федір Веніславський заявив, що працює над законопроектом про реєстр "ухилянтів". Він зазначив, що наразі документ ще не зареєстровано у ВР.

Зараз депутат доробляє деталі такої ініціативи. Її сенс у наступному: якщо військовозобов’язаний був поінформований про необхідність прийти до військкомату, але не з’явився, наприклад, двічі поспіль, то ТЦК має право оприлюднити його особисті дані. Йдеться про ім’я, прізвище та інше.

Читайте також:  Чи надсилатимуть повістки через месенджери: нардепи розглядають таку можливість

"Якщо людина була належним чином поінформована і підтвердила, що отримала виклик до ТЦК, але не зʼявилась, то це означає, що вона свідомо не виконує свій конституційний обовʼязок захищати Батьківщину", – каже парламентар.

А після того, як військовозобов’язаний чоловік виконає своє зобов’язання,  інформацію з реєстру вилучать. Тобто такий реєстр "ухилянтів" виконуватиме функцію суспільного тиску на чоловіків, що ухиляються від прибуття до військкомату.

Та наразі це лише на рівні законодавчої ініціативи, конкретні законопроекти, додає Веніславський, можуть бути через місяць-два.

Джерело: Уніан
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0