Закарпатська митниця повідомила громадянам важливу новину

Життя  5 квітня 2023 року, 14:48 6118 ФОТО

Для більш комфортного перетину кордону громадянами у пунктах пропуску зі Словаччиною, Угорщиною та Румунією Держмитслужба і Закарпатська митниця створили та запустили в тестовому режимі онлайн-ресурс, головна концепція якого – доступ до інформації "в два кліки".

5 квітня, в.о. начальника Закарпатської митниці Олександр Семирга провів брифінг в прес-центрі ОВА, на якому презентував пілотний проект "Митниця – в смартфоні", розроблений для громадян, які перетинають кордон.

Об’їхавши пункти пропуску та наочно побачивши, з якими гострими проблемами стикаються громадяни при перетині кордону, команда фахівців  Закарпатської митниці розробила концепцію проекту "Митниця – в смартфоні", яка була підтримана Держмитслужбою.

Читайте також:  На Закарпатті ліквідували ще один канал нелегальної переправи за кордон чоловіків

Згодом спеціалісти департаменту цифровізації Держмитслужби спільно із закарпатськими митниками всього за два місяці розробили зручний в користуванні та покликаний допомогти громадянам онлайн-ресурс. Зазначимо, що він поки що працюватиме у тестовому режимі у Закарпатті.

"Що передбачає проєкт: це онлайн доступ з телефону або ґаджета до об’ємної та корисної інформації з найбільш поширених послуг чи функцій митниці через простий у користуванні і інтуїтивно зрозумілий портал. Тобто, все необхідне для перетину кордону – зібрано в одному місці", – зауважив Олександр Семирга.

Митниця в смартфоні

Зокрема, там вже можна отримати точну інформацію щодо часу очікування у всіх пунктах пропуску Закарпаття, підключений онлайн калькулятор розмитнення авто, є можливість подати декларацію про ввезення автомобіля чи гуманітарну декларацію онлайн прямо з телефону, розміщені контакти всіх підрозділів митниці і митних постів та багато інших корисних функцій.

"Наприклад, маючи інформацію про черги в кожному пункті пропуску, всього в два кліки ви можете побудувати маршрут до будь-якого з них. Окремо є блок з роз’ясненнями та відповідями на найпоширеніші запитання, що виникають у громадян при перетині кордону. А після запуску і тестового використання функціонал порталу буде розширюватись і доопрацьовуватись. Тож, чекаємо від зацікавлених громадян слушні зауваження та пропозиції, які можна надіслати безпосередньо з ресурсу", – резюмував керівник митниці.

Нагадаємо, в Держприкордонслужбі зробили заяву, що чоловіків повертатимуть в Україну з-за кордону і притягнуть до відповідальності.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0