Найскорботніший день у році: що не можна робити у Страсну п’ятницю

Життя  14 квітня 2023 року, 05:49 17829

Страсна п’ятниця – п’ятий день Страсного тижня і найскорботніший день для християн перед Великоднем.

У 2023 році Страсна п’ятниця припадає на 14 квітня. Цього дня віряни згадують про суд, розп’яття та смерть Ісуса Христа на хресті. На господарські справи та розважальні заходи накладено заборону.

Головним обрядом у Страсну п’ятницю є винесення плащаниці – символізує полотно, в яке був загорнутий Ісус Христос після зняття з хреста. Після Воскресіння на полотні залишився відбиток Його Образу, який, як дослідили вчені, утворився шляхом великого випромінювання.

Читайте також:  Ціни б’ють рекорди: що коїться на ринку в Мукачеві напередодні Великодня

Плащаницю виносять під час церковної служби у другій половині дня та ставлять у центрі храму. Віряни приступають до плащаниці та побожно цілують її.

До винесення святої плащаниці віряни нічого не їдять. Повернувшись із церкви сідають за стіл. Оскільки ще триває Великий піст, то страви мають бути пісними. Їсти рибу не дозволяється.

Цього скорботного дня не можна ні шити, ні рубати дров, ні співати.

У Страсну п’ятницю забороняється будь-яка робота по дому, також варто відмовитися від рукоділля. Усі роботи на городі також варто відкласти. Єдине, що дозволяє церква – садити капусту та пекти паски (тільки до винесення плащаниці – у першій половині дня).

Під суворою забороною є вживання алкоголю. Згідно з повір’ям, якщо у Страсну п’ятницю розпивати спиртні напої, то можна в майбутньому набути алкогольної залежності.

Оскільки це найскорботніший день у році, то категорично забороняються будь-які веселощі. Не можна співати, танцювати, слухати гучну музику і вдаватися до любовних втіх.

Не рекомендується в Страсну п’ятницю стригти і фарбувати волосся, проводити будь-які косметичні процедури.

Джерело: Апостроф
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0