Уникнути мобілізації через "раптову хворобу" не вдасться: українців попередили про зміни

Життя  17 травня 2023 року, 14:01 57957

Система медичного огляду військовозобов’язаних зміниться в Україні. Народні обранці уже проголосували за законопроєкти №9154 та №9158, завдяки яким уникнути мобілізації через "раптову хворобу" надалі не вдасться.

Відповідно, тепер зміниться процес оформлення документів для лікування військових. Крім того, систему проходження медичних оглядів планують поліпшити.

Надалі військово-лікарські комісії будуть працювати не тільки при ТЦК, але й у цивільних лікарнях і поліклініках. Військовозобов’язані матимуть змогу записатись на проходження ВКЛ у електронну чергу. Також працюватиме гаряча лінія для підтримки військових.

Читайте також:  Закарпатця засудили до 3 років ув’язнення за ухилення від мобілізації

Водночас працівникам військово-лікарських комісій для проведення медоглядів виділятимуть окреме фінансування.

Ще одне важливе нововведення – між ТЦК, військовими частинами та цивільними медичними установами буде налагоджено електронний обмін документами.

Таким чином працівники військово-лікарських комісій матимуть доступ до всіх обстежень та хвороб військового, отримають повну інформацію про стан здоров’я, а також знатимуть історію хвороби військовозобов’язаного.

Тобто надалі військовозобов’язані вже не матимуть можливості уникнути мобілізації через "раптову хворобу". Натомість якщо недугу справді виявлять, що такі громадяни зможуть пройти додаткове обстеження.

Нагадаємо, ми розповідали, чи потрібен військовий квиток для реєстрації шлюбу та для працевлаштування.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0