Чи потрібен військовий квиток для реєстрації шлюбу та для працевлаштування

Життя  19 травня 2023 року, 13:15 3506

В Україні вже понад рік триває воєнний стан і чоловіки часто зіштовхуються з тим, що в багатьох установах потрібно надавати військовий квиток. У військовозобов’язаних через загальну мобілізацію нерідко перевіряють наявність цього документа.

В соцмережах неодноразово можна натрапити на повідомлення, що, мовляв, без військового квитка зараз не можна ні одружитись, ні влаштуватись на роботу, ні вступити на навчання до вишу.

Адвокати пояснили, чи так це насправді та чи потрібен військовий квиток для реєстрації шлюбу. За словами фахівців, при вступі в університет або при реєстрації шлюбу в українців справді мають право просити показати військовий квиток. Але, як пояснює адвокат Роман Сімутін, за громадянином залишається право надавати його чи ні.

Читайте також:  Мобілізація 2023: чи можуть влітку призвати багатодітних батьків

Водночас працевлаштуватись в держустанову без військового квитка під час дії воєнного стану та загальної мобілізації дійсно не вийде.

Однак, за законом, зареєструвати шлюб, вступити на навчання або ж провести перереєстрацію місця проживання громадяни можуть, адже, за словами адвоката, такі вимоги незаконні.

Нагадаємо, напередодні українців попередили про зміни, пов’язані із мобілізацією 2023.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0