Різдво відзначатимуть 25 грудня: ПЦУ переходить на новий церковний календар

Життя  24 травня 2023 року, 14:54 3979

Православна Церква України (ПЦУ) вирішила відзначати Різдво у грудні за Новоюліанським календарем. Рішення про перехід на новий календар із 1 вересня ухвалили 24 травня під час засідання архієрейського собору в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври.

Водночас прийняття нового календарного стиля чи збереження старого залишається правом релігійних громад і монастирів.

Різдво буде 25 грудня, а не 7 січня. Так само змістяться й інші свята: Покрова на 1 жовтня, Водохреще на 6 січня і Миколая на 6 грудня. Але це не стосуватиметься Великодня та Трійці.

Читайте також:  Православна церква України готується перейти на новий календар

Прийняття нового календарного стиля чи збереження старого залишається правом релігійних громад і монастирів. Тобто, в цілому, церква починає цей перехід, але якщо релігійні громади ПЦУ чи монастирі, за рішенням двох третин своїх членів вважають за необхідне продовжувати дотримуватися традиційного календаря, архієрейський собор ПЦУ закріпив за ними таке право.

У ПЦУ новий церковний рік починається саме з 1 вересня. І, відповідно, коло церковних свят розпочинається з вересня.

“Що стосується Пасхалії — Пасхалія для всіх православних церков є незмінною. І всі користуються Олександрійською пасхалією, і тому вирахування Великодня буде відбуватися так само, як воно відбувалося і дотепер”, — пояснив митрополит Білоцерківський, заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій (Зоря).

Нагадаємо, 25 травня віряни відзначатимуть Вознесіння Господнє.

Джерело: Суспільне
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0