Допомога від Угорщини: Закарпаття та деокуповані громади на півночі України отримали автобуси
Нещодавно громади України отримали від угорського міста Веспрем пасажирські автобуси. Вони вирушили у кілька громад Закарпаття, а також на деокуповані території півночі України, зокрема, на Чернігівщину, Сумщину та Харківщину.
Великолучківська територіальна громада теж отримала транспорт. Голова Великолучківської ТГ Василь Коштура розповів, що такий автобус необхідний громаді. І зараз в планах є початок роботи «соціального автобусу», який займатиметься перевезенням пільговиків, які проживають на території громади.
ВІДЕО ДНЯ«Наразі ми опрацьовуємо схему, як саме має реалізовуватись ідея „соціального автобусу“. Тобто, пільгові категорії населення, можливо, матимуть спеціальну картку чи посвідчення, які дадуть можливість користуватися соціальним громадським транспортом, який, наприклад, сполучатиме населені пункти Великолучківської громади з Мукачевом», — зазначив Василь Коштура. До речі, схожі транспортні подарунки отримали й інші громади Закарпаття.
Автобуси з Угорщини отримали й громади Сумщини. Насамперед ті, які постраждали внаслідок російської агресії. Серед них і Білопільська громада, яка межує з державою-агресором. Голова громади Юрій Зарко зазначив, що наразі автобус, подарований угорськими партнерами, не використовується через те, що він був пошкоджений внаслідок обстрілу території громади російськими військовими з іншого боку кордону. За словами очільника Білопільської громади, у планах громада планує використовувати цей автобус для евакуації населення внаслідок агресивних дій окупантів.
Охтирська громада — ще одна громада Сумської області, яка постраждала внаслідок російського вторгнення. І яка теж отримала автобус від угорського міста Веспрем. Павло Кузьменко, міський голова Охтирки, зазначив, що автобус переданий комунальному підприємсту «Благоустрій», який здійснює соціальні перевезення на території міста.
РекламаЗагалом, такі подарунки не лише від Угорщини, але й від інших європейських партнерів допомагають громадам, як відновлювати втрачений внаслідок агресивних дій рф транспорт, так і евакуювати населення під час обстрілів прикордонних громад.
Нагадаємо, закарпатські громади розвивають співпрацю з данським муніципалітетом.