Зміни торкнуться багатьох чоловіків: депутати готують нововведення у мобілізації
Мобілізація в Україні може зазнати суттєвих змін. Наразі депутати опрацьовують нові положення, які планують згодом винести на обговорення у сесійну залу.
Про те, що в Україні готують нововведення для покращення мобілізації, громадськість дізналась із повідомлення народної депутатки України та заступниці голови парламентського комітету з питань нацбезпеки Мар’яни Безугли.
ВІДЕО ДНЯТакож видання «РБК Україна» отримало підтвердження підготовки нових положень від голови безпекового комітету Олександра Завітневича. Він уточнив, що фінальних пропозицій поки немає, але робоча група активно працює над текстом законопроєкту.
«Сам текст законопроєкту ще не зареєстровано, тому поки що не можемо коментувати якісь ті чи інші положення. Все на стадії обговорення», — коротко зазначив Олександр Завітневич.
Які зміни можуть бути
З повідомлення народної депутатки Мар’яни Безугли у соцмережі Фейсбук можна зробити висновок, що наразі йдуть дискусії про наступні зміни.
Реклама- Нова додаткова відпустка зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів військовослужбовцям, яких звільнено з полону (крім тих, хто відмовився від подальшого проходження служби, і бажає звільнитися).
- Нові підстави для звільнення (зокрема, у зв’язку зі звільненням з полону чи у зв’язку з наявністю інвалідності І чи II групи, через розірвання контракту для курсантів жіночої статі чи у зв’язку із проведенням організаційних заходів у розвідорганах, СБУ, УДО).
- Коло осіб, які мають право на відстрочку по догляду за особою з інвалідністю І та II групи або особою, яка за висновком МСЕК потребує постійного догляду, хочуть зменшити до членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьки та батьки чоловіка (дружини), діти, діти чоловіка (дружини), у тому числі усиновлені).
- Військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) з-поміж осіб з інвалідністю III групи, можуть втратити право на відстрочку.
- Змінами також хочуть усунути можливість уникнення від призову шляхом здобуття другої, третьої передвищої або вищої освіти.
Це далеко не весь перелік змін для військовозобов’язаних, які можуть ухвалити депутати.
Нагадаємо, воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні продовжили до 14 лютого 2024 року.