Українцям, які виїхали за кордон, варто підготуватись: для них будуть нововведення
Країни Європи одна за одною оголошують певні зміни для українців, які виїхали за кордон. Адже подекуди, через значний наплив біженців, склалась важка ситуація з їх поселенням.
Нещодавно в Норвегії зазначили про таку проблему, як перенаселення. Це стало результатом значного потоку людей, які прагнуть знайти тимчасовий прихисток. Значна кількість українців, які виїхали за кордон, так само прагнуть змінити місце проживання на більш комфортне. Адже ця країна надає значну підтримку приїжджим людям.
ВІДЕО ДНЯЗараз же значно ускладнилась ситуація із житлом. Тому місцева влада думає над певним зменшенням рівня підтримки біженців, щоб в майбутньому зробити країну не такою привабливою для переселенців та зупинити певне «перетікання» біженців у Європі.
РекламаНововведення, які готують у Норвегії, стосуються правил надання житла, зменшення окремих виплат та деяких обмежень.
Зміни для українців, які виїхали за кордон
- Ті біженці, які часто їздять в Україну та назад, ризикують втратити тимчасовий захист. Зараз Норвегія каже, що дозволятиме це робити (і при цьому зберігатиме всі подальші пільги для людей), лише у виключних випадках. Раніше для українців діяло виключення і вони могли вільно подорожувати. Зараз поїздки в Україну будуть розцінювати, що вони більше не потребують захисту (крім особливо важливих поїздок).
- Тепер українців будуть розміщати у звичайних центрах прийому біженців. Якщо люди бажають отримати краще житло, то шукати його вони повинні самостійно. Від практики поселення в найкращих готелях країни планують відмовитися.
- Виплат заднім числом для дітей більше не буде. Йдеться про опцію продовження терміну проживання в країні після 12 місяців знаходження та подальші нарахування допомоги.
Українці, які виїхали за кордон у Норвегію, згідно зі статистикою, неохоче влаштовуються на роботу. І це є одним із викликів для тамтешньої влади. Наразі розглядається програма, яка сприятиме працевлаштуванню людей. Зокрема, пропонують поєднувати навчання та роботу. Також планують започаткувати онлайн освіту для біженців. Відзначимо, що під час навчання українці в Норвегії отримують близько 1350 євро на місяць. З цих грошей вони повинні оплатити комунальні платежі та оренду.
Раніше було озвучено важливу новину для громадян, які мають намір поїхати за кордон на початку 2024 року.