Обласні обранці просять керівництво держави виплатити зарплати бюджетникам
Депутати обласної ради звернулися до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та міністра фінансів Наталії Яресько щодо вирішення ситуації, яка склалася із виплатою заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери, які утримуються за рахунок місцевих бюджетів Закарпатської області, - повіддомили у прес-службі облради.
ВІДЕО ДНЯ«Змушені звернутися до Вас, оскільки на сьогодні в області склалася вкрай складна і соціально вибухова ситуація із виплатою заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери, які утримуються за рахунок місцевих бюджетів області.
Проблеми із виплатою заробітної плати працівникам бюджетної сфери виникали і минулими роками, питання особливо загострювалось у четвертому кварталі, однак вирішувалося завдяки надходженню додаткових коштів з державного бюджету. Зміни до бюджетного та податкового законодавства, які вступили в дію з 2015 року, спричинили виникнення проблем із виплатою заробітної плати працівникам бюджетної сфери в окремих місцевих бюджетах уже у першому кварталі.
РекламаПро те, що в області у місцевих бюджетах на 2015 рік відсутні призначення на оплату праці з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери та розрахунки за енергоносії, які споживаються бюджетними установами (загалом – 76,2 млн грн), облдержадміністрація та обласна рада інформували Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України, Міністерство фінансів України. Однак на сьогодні питання забезпечення асигнуваннями оплати праці з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери так і не вирішено. Як результат, в окремих гірських населених пунктах, де невеликі бюджети, зростає соціальна напруга, оскільки через відсутність дохідних джерел надходжень, за станом на 1 квітня поточного року, вже виникла заборгованість із виплати заробітної плати з нарахуваннями працівникам у обсязі 273,6 тис грн, у тому числі протермінова – 7,3 тисячі гривень. На квітень призначення відсутні у обсязі 3,4 млн гривень.
Найбільш складна ситуація склалася у Воловецькому районі, де видатки на утримання дошкільних навчальних закладів у десяти сільських бюджетах заплановані всього на 3 місяці, тобто з другого кварталу функціонування цих закладів буде припинено, оскільки вони залишаються без фінансових ресурсів.
РекламаВраховуючи важливість та терміновість порушеного питання, просимо за рахунок стабілізаційної дотації передбачити місцевим бюджетам Закарпатської області додатковий фінансовий ресурс у обсязі 76,2 млн грн, що дозволить знизити соціальну напругу серед мешканців області, уникнути закриття закладів бюджетної сфери», - йдеться у тексті звернення.