Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 310 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 17 400+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 800+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 15 000+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1800+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

На Закарпаття завітала делегація з Литви

На Закарпаття завітала делегація з Литви
У Закарпатській ОДА у четвер, 26 березня, відбулася зустріч її голови Василя Губаля з представниками Литовської Республіки. До Ужгорода завітали Мариюс Величко – віце-міністр оборони Литовської...

У Закарпатській ОДА у четвер, 26 березня, відбулася зустріч її голови Василя Губаля з представниками Литовської Республіки. До Ужгорода завітали Мариюс Величко – віце-міністр оборони Литовської Республіки, Йонас Даниляускас – уповноважений міністр Посольства Литовської Республіки в Україні, Міндаугас Квікліс – аташе з питань оборони Литовської Республіки в Україні, Андріс Вайвада – радник Департаменту Міжнародних зв’язків Міністерства оборони Литовської Республіки та Рута Рудинскайте – аташе Посольства Литовської Республіки в Україні, а також Віктор Гарапко Почесний Консул Литовської Республіки в Ужгороді.

ВІДЕО ДНЯ

Керівник Закарпаття подякував в особі гостей Литві за всю підтримку, яку дружня держава надає Україні. "Нам це дуже важливо. Підтримуючи нас, Литва засвідчує спільність прагнень до європейських цінностей та те, що бачить Україну в єдиній європейській родині", - сказав Василь Губаль. Голова ОДА наголосив перед гостями, що Закарпаття – не найбільша область держави, але найзахідніша і найбільш європейська. "Маємо добрі стосунки з нашими сусідами, їхню підтримку в цей скрутний для держави час. Наш регіон особливий ще й тим, що він багатонаціональний і багатоконфесійний, і ми раді, що вдається зберігати злагоду між усіма його мешканцями", - зазначив Василь Іванович.

Мариюс Величко, своєю чергою, підтвердив, що Литва, звісно, на боці України. "Ми підтримуємо переконання, що ваша країна - неподільна і вільна. І віримо, що так і житимете, подолавши всі негаразди", - сказав литовський урядовець. Потім він розповів про те, що литовська делегація завітала на Закарпаття з метою відкрити інформаційний центр НАТО в УжНУ. Литовець висловив сподівання, що такий проект буде корисний українцям, у тому числі закарпатцям, - інформує прес-служба Закарпатської ОДА.

Реклама

Василь Губаль подякував за таку акцію, додавши: "Вважаю, що закарпатська молодь ще більш європейська, ніж решта закарпатців. До слова, я разом з ректором УжНУ Володимиром Смоланкою звернувся до Міноборони України, аби відновити військову кафедру у навчальному закладі, й маємо щодо цього порозуміння. Це дуже важливо, зараз питання військової підготовки більш ніж актуальне – тим паче в умовах, коли протягом майже 25 років Україна не розвивала власну армію та оборонний комплекс".

Очільник області запитав про враження від Закарпаття. Пан Величко зазначив, що приємно бути в красивому краї, який має цікаві ландшафти: "Лише через особливості архітектури ми бачили, що перебуваємо, скажімо, не в Австрії – вигляд європейський. Утім, в містах є ще куди рости до європейських стандартів. Але вірю, що все попереду". Керівник Закарпаття відповів, що іншого шляху, як в Європу, в України немає, і відтак перейшов до теми міжнародної співпраці. "Загалом у роботі з європейськими партнерами ми прагнемо відвертості і прозорості. Багато вже зробили спільно, й так, аби нам, нашій області, довіряли. Такого прагнутимемо і з Литвою", - акцентував Василь Губаль.

Реклама

Учасники зустрічі обговорили особливості краю як багатонаціонального регіону, торкнулися теми переселенців, життя області в умовах, коли на східних рубежах держави точиться війна, тощо. Члени литовської делегації наголосили: розуміють проблеми України, адже самі пройшли непростий шлях до становлення і знають, з чим довелося стикатися при розбудові держави. І підтвердили, що готові підтримувати Україну як власними зусиллями, так і будучи лобістом інтересів нашої країни в Євросоюзі.

На завершення переговорів Василь Губаль запропонував литовцям потоваришувати регіонами чи містами – аби адміністративна одиниця Закарпаття отримала побратима в Литві, й у такій взаємодії впроваджувати спільні проекти, обмінюватися досвідом, сприяти культурним, освітнім і бізнесовим контактам. Члени делегації Литовської Республіки висловили підтримку цій ідеї, і незабаром це питання буде порушено в Міністерстві закордонних справ Литви.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно