Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • У Закарпатті бракує агрономів – краю замало фахівців у сільському господарстві

У Закарпатті бракує агрономів – краю замало фахівців у сільському господарстві

У Закарпатті бракує агрономів – краю замало фахівців у сільському господарстві
У Закарпатській обласній раді триває колегія департаменту освіти і науки облдержадміністрації, на якій присутні, крім фахівців галузі та керівника департаменту Михайла Мотильчака, й голови ОДА та...

У Закарпатській обласній раді триває колегія департаменту освіти і науки облдержадміністрації, на якій присутні, крім фахівців галузі та керівника департаменту Михайла Мотильчака, й голови ОДА та ради Василь Губаль та Володимир Чубірко.

ВІДЕО ДНЯ

Одним з перших питань на зібранні порушили тему професійно-технічної освіти в краї, робітничого, виробничого навчання. Керівник краю, слухаючи статистику, попросив детальних даних стосовно потужностей закладів у розрізі спеціальностей, поцікавився моніторингом цього процесу, – повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

Василь Губаль наголосив: "Як на мене, він має бути на статистичний, а дієвий – показувати інформацію про те, яких фахівців справді потребує ринок праці, і таким чином, виходячи з цього, і розвивати спеціальності".

Реклама

Голова ОДА аргументував: до прикладу, зіштовхнулися з тим, що в області бракує агрономів – краю замало фахівців у сільському господарстві, відчувається "голод" кадрів, які могли б якісно налагодити садівництво, тваринництво. "Подіний стан справ і в інших сферах, але зараз говорю в першу чергу про сільське господарство, що має перспективу, але якому, вважаю, неналежна увага. Якби наші діди побачили б, як ми тут ґаздуємо – не подякували б нам. Тож пропоную об'єднати зусилля навколо цього – щоби виправити стан справ та ефективно розвивати галузь, хазяйнувати"

Відтак голова області закликав попрацювати над відкриттям відповідних, актуальних, спеціальностей у закладах. Також запропонував утворити моніторингову групу, яка б могла визначити – які спеціальності варто розвивати в професійно-технічній освіті.

Реклама

"Але підкреслюю: мова не про статистику, а про реальний стан справ. Власне, кожен керівник професійно-технічного навчального закладу має відстежувати ситуацію – кого потребує ринок праці, як працевлаштовуються випускники, які спеціалісти будуть запитані, й діяти відповідно. І ще: рекомендую на просто слідувати за вказівками профільного міністерства, а враховувати особливості регіону, потреби області, її господарства. Й також - іти до наших дітей, наших абітурієнтів і пропонувати їм здобути освіту, яка не буде відірвана від життя й приноситиме добробут їм, і розвиток – Закарпаттю", - сказав Василь Губаль.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно