Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Ужгородський університет відвідали предстаники американської освітньої програми

Ужгородський університет відвідали предстаники американської освітньої програми

Ужгородський університет відвідали предстаники американської освітньої програми
Протягом трьох днів, 23–25 березня, на Закарпатті перебувають учасники Програми імені Фулбрайта. Її координатори в Україні спільно з Ужгородським національним університетом проводить...

Протягом трьох днів, 23–25 березня, на Закарпатті перебувають учасники Програми імені Фулбрайта. Її координатори в Україні спільно з Ужгородським національним університетом проводить семінар-презентацію результатів досліджень американських аспірантів та студентів – учасників Fulbright U.S. Student Program в Україні 2014/15 рр.

ВІДЕО ДНЯ

Перше засідання фулбрайтівців відбулося 23 березня у залі Вченої ради УжНУ. Учасників семінару привітали ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка; проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел; помічник аташе з питань культури Посольства США в Україні Кетрін Хеллок; директор Програми імені Фулбрайта в Україні Марта Коломієць. Володимир Смоланка і Мирослава Лендьєл у вступному слові відзначили важливість студентських обмінів, а також побажали учасникам семінару успіхів, плідної роботи і приємного часу в УжНУ та на Закарпатті загалом, - йдеться у повідомленні Медіацентру УжНУ.

Програма імені Фулбрайта – одна з найвідоміших у світі серед програм академічних обмінів. Це проект американських урядових стипендій, які виділяють щорічно для українських студентів, молодих науковців. У програмі має змогу взяти участь кожен студент, аспірант чи молодий науковець, який добре володіє англійською мовою. Для того, аби виграти стипендію, потрібно пройти конкурс, відтак кращих із кращих направляють до Америки на навчання чи стажування. Натомість американських науковців запрошують на стажування в Україну.

Реклама

У нашій державі програма імені Фулбрайта існує з 1992 року. Торік майже на чверть збільшилися всі конкурси цієї програми, зауважує Інна Бариш, яка займається програмою для американський студентів.

Серед 18 фулбрайтівців, які приїхали до УжНУ, – студенти й аспіранти, які читають лекції в університетах по всій Україні. Загалом серед випускників Програми імені Фулбрайта є дев’ять представників академічної та наукової спільноти Ужгорода. Четверо американських фулбрайтівців – фахівців із політичних наук, соціології, антропології – проводили дослідження й читали лекції в Ужгородському національному університеті.

Реклама

У 2014/15 навчальному році зарахуванням на Програму Fulbright Scholar-in-Residence (SIR) було відзначено доцента кафедри фінансів і банківської справи Ужгородського університету Володимира Даньківа. Нині він спрямовує свої зусилля на розширення міжнародної перспективи коледжу Umpqua Community College/UCC (Roseburg, OR), а також викладає бізнес-дисципліни студентам коледжу, проводить семінари та тренінги різного тематичного спрямування для викладачів.

Також учасником Програми був колишній студент УжНУ, який після закінчення фулбрайтівської магістратури навчався в Оксфорді, а тепер поїхав до Америки за програмою для українських науковців – соціолог Антон Симкович.

Сьогодні в УжНУ на факультеті іноземних мов перебуває бакалавр порівняльної політології (University of Montana, Missoula, MT), стипендіат Програми асистування викладачам англійської мови/U.S. Fulbright English Teaching Assistant Program 2014-2015 Кристина Бломен, яка проводить практичні заняття з англійської мови.

Реклама

«Ми розуміємо, що в науковців УжНУ є більше можливостей, бо для них відкрито чимало європейських ґрантів, але американська освіта все одно залишається однією з кращих. Тому якщо комусь будуть цікаві наші програми – будемо раді бачити їх серед учасників Програми імені Фулбрайта», – зазначила Інна Бариш.

Семінари фулбрайтівців, які стосуватимуться тем політики, економіки, фінансів, англійської мови триватимуть в УжНУ три дні. Водночас американські студенти зможуть побачити Закарпаття. А всіх охочих здобути популярну стипендію чи ґрант – запрошують приєднатися до програми імені Фулбрайта.

Першого робочого дня з-поміж ужнівців чи не найбільшу зацікавленість семінаром виявили представники факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу. Зокрема, першокурсники спеціальності «Прикладна лінгвістика» серед іншого скористалися нагодою послухати носіїв англійської та безпосередньо поспілкуватися з ними, а також почути наукові доповіді своїх викладачів – доцентів О. Ю. Качмар та Н. Ю. Тодорової, які виступили з питань освіти та менеджменту у контексті євроінтеграційних процесів в Україні.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно