«Безбар’єрне Закарпаття»: як група однодумців змінює область на краще
Руслан Проценко у березні 2023 року разом з однодумцями заснував організацію «Безбар’єрне Закарпаття». Розповідаємо детальніше, чим саме займаються волонтери.
За словами Руслана Проценка, організація стала своєрідною платформою, яка об’єднала навколо себе багатьох людей, для яких безбар’єрність — це дуже важлива тема. Зараз це велика команда однодумців, основною метою яких є захист прав та свобод маломобільних груп населення.
ВІДЕО ДНЯДо маломобільних груп населення належать:
- люди з інвалідністю;
- вагітні жінки;
- діти до 7 років;
- люди з тимчасовими функціональними порушеннями;
- люди похилого віку;
- військовослужбовці, які проходять реабілітацію.
Організація функціонує по всьому Закарпаттю. Вона спрямована на створення як фізичної безбар’єрності, так і економічної — надання можливості людям з маломобільних груп працювати та отримувати прибуток. Інший напрямок роботи — забезпечення доступності інформації про послуги.
РекламаОдин з крайніх проєктів організації — «Безбар’єрний салон». У його рамках команда перукарів, косметологів та майстрів манікюру безкоштовно надає послуги тим, хто не має можливості самому прийти до у салон.
Нагадаємо, у діагностичному центрі Лікарні святого Мартина працює гінекологічний кабінет для жінок з особливими потребами. У ньому створені відповідні умови для жінок з інвалідністю, жінок літнього віку та інших вразливих верств населення.