2 жовтня 2024: яке сьогодні свято, День ангела та прикмети
2 жовтня — середа, 275-й день року, 953-й день війни з росією (повномасштабного вторгнення). Цього дня відзначають низку свят, зокрема, Всесвітній день повітряної кульки.
До кінця 2024 року залишається 90 днів. Розповідаємо, яке цього дня свято за новим та старим календарем, у кого іменини та що не можна робити.
ВІДЕО ДНЯСвята та пам’ятні дати
2 жовтня відзначають Всесвітній день повітряної кульки, Всесвітній день фермерських тварин, День уролога, Всесвітній день тверезості і боротьби з алкоголізмом та Міжнародний день ненасильства. В Італії святкують Національний день бабусь і дідусів, у США — Національний день прибиральника, а у Фінляндії — Свято оселедця.
Цього дня у 1870 році Рим став столицею об’єднаного Королівства Італія, а у 1918 році Гетьман України Павло Скоропадський розпочав формування української національної гвардії.
РекламаРелігійні свята
Православні християни 2 жовтня за новим церковним календарем (15 жовтня — за старим стилем) згадують мучеників Кипріяна та Юстину (Іустину). Вони жили в Антіохії у III столітті та загинули за свою віру. До XII століття мощі мучеників перебували в Римі у базиліці св. Руфіни. Народне свято — Купріянів день, Купріян та Устинья. У народі вірять, що вони рятують від нечистої сили та злих духів.
Реклама2 жовтня за старим календарем вшановують пам’ять мучеників Трохима, Доримедонта і Зосими Пустельника та благовірного князя Ігоря (Георгія) Чернігівського і Київського. За новим стилем їх згадували 19 вересня.
Народні прикмети на 2 жовтня:
- Якщо листя 2 жовтня з дерев опадає, то час ставити вулики в пасіки.
- Небо безхмарне — чекайте на мороз.
- Якщо у лісі багато грибів, то наступне літо буде дощовим.
- Гарна погода — до довгої та теплої осені.
Що не можна робити 2 жовтня:
- злословити;
- заздрити;
- мститися;
- приймати подарунки від незнайомців;
- пліткувати.
Іменини 2 жовтня
День ангела 2 жовтня відзначають Андрій, Давид, Костянтин та Юстина.
2 жовтня народилися:
1865 — український композитор і хоровий диригент, педагог Денис Січинський.
1869 — один із керівників та ідеологів національно-визвольних рухів Індії Магатма Ґанді.
1891 — український живописець, педагог Йосип Бокшай. Він народився у селі Кобилецька Поляна Рахівського району Закарпаття, помер в Ужгороді.
1891 — український поет, літературний критик, громадський діяч та професор Павло Филипович. Він розстріляний НКВДистами у 1937 році.
1906 — український письменник, прозаїк та політичний діяч Іван Багряний.
1943 — український поет, автор українських пісень Богдан Стельмах. Його вірші перекладено англійською, білоруською, казахською та польською мовами.
Реклама1951 — британський рок-музикант Стінг.
1971 — українська самбістка і дзюдоїстка Тетяна Бєляєва.
1975 — українська лижниця Валентина Шевченко.
1988 — український співак, поет і композитор, лідер рок-групи «Валентин Стрикало» Юрій Каплан.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, скільки вихідних буде в жовтні 2024 року.