Призову до військової служби підлягатимуть 16 тисяч юнаків
Про це розповів підполковник Величканич Юрій, т.в.о. начальника відділу комплектування та призову, заступник військового комісара.
ВІДЕО ДНЯНа інструктивно-методичних зборах голів районних призовних комісій, військових комісарів та посадових осів, відповідальних за обліково-призовну роботу, медичного персоналу.
“Зараз по всій Україні в цілому, і зокрема у всіх районах Закарпаття проводиться такий захід, як медичний огляд призовників, які будуть підлягати призову та відправці на строкову військову службу до військових частин. За березень заплановано провести їх медичний огляд, вивчення освітнього рівня, морально-ділових якостей, фізичного розвитку, та відповідності умовам комплектування команди. На даний момент по Закарпатській області підлягає призову приблизно 16 тисяч людей, які повинні з'явитися для проходження медичного огляду і тих заходів. На жаль, на даний момент пройшло медичну комісію більше 2 тисяч чоловік. Це досить низький показник і, можливо, десь обумовлено тими подіями, які відбуваються у державі і відповідно проводяться заходи по мобілізації. Але хотів би наголосити на тому, що юнаки, призвані на строкову військову службу будуть направлені до тих військових частим, які не приймають участі у АТО, тобто вони до цього заходу долучатися не будуть”.
РекламаПідполковник також розповів, що згідно останні змін до законодавства, прийнятих 15 січня, віковий період, підлягаючих призову складає від 18 до 27 років. Але згідно указу Президента про проведення чергового призову визначено віковий ценз для тих, хто підлягає комплектуванню команд: від 20 до 27 років. Тобто 18, 19 років мають право скористатися своїм конституційним правом, написавши заяву, але на даний момент їм рекомендовано надати відстрочку до 2015 року.
Строкова служба триватиме півтора роки.
РекламаПід час цього призову військові, однак стикнулися з деякими проблемами.
“У порівнянні з минулими призовами є така серйозна проблема, як неявка на медичні комісії. Люди ухиляються, свідомо не хочуть приходити по повістках, хоча вони за це несуть адміністративну відповідальність. Можливо, це десь страх тих же батьків, що їх синів направлять у бойові дії, хоча, як я вже наголосив, строковиків для заходів АТО долучати не будуть”, - розповів Величканич Юрій.
А комісію необхідно пройти, аби встановити відношення людини до проходження військової служби.