25 жовтня 2024 року: чому у цей день природа часто плаче
25 жовтня — п’ятниця, 298-й день року, 975-й день війни з росією (повномасштабного вторгнення). Цього дня відзначають Всесвітній день макаронів.
До кінця 2024 року залишається 67 днів. Розповідаємо, яке сьогодні свято за новим та старим календарем, у кого іменини та що не можна робити.
ВІДЕО ДНЯСвята та пам’ятні дати
25 жовтня відзначають Всесвітній день макаронів, Всесвітній день опери, Європейський день юстиції, День панк-культури, Міжнародний день військового капелана, Всесвітній день шампанського та День автомобіліста. У Румунії святкують День збройних сил, у Литві — День Конституції, у Казахстані — День Республіки, а у Словенії — День суверенітету.
Релігійні свята
Православні християни 25 жовтня за новим церковним календарем (7 листопада — за старим стилем) згадують мучеників Маркіяна і Мартирія. Вони жили в IV столітті та постраждали за віру у Бога. Також вшановують преподобних диякона Мартирія та затворника Мартирія. Обоє жили у XIII–XIV століттях.
Народне свято 25 жовтня — Дідівські плачі. Цього дня вшановують померлих родичів. Наші предки помітили, що цього дня часто дощить або йде сніг — за народними віруваннями, то природа оплакує тих, хто помер.
Реклама25 жовтня за старим календарем вшановують пам’ять мучеників Прова, Тараха та Андроніка Аназарвських, а також Єрусалимської ікони Божої Матері. За новим стилем їх згадували 12 жовтня.
Народні прикмети на 25 жовтня:
- Гримить цього дня — зима буде сніжною і теплою.
- Якщо вранці туманно, то незабаром потепління.
- Багато зірок на небі — до врожаю гороху.
- Якщо зірки яскраві, то скоро буде мороз, а якщо тьмяні — буде тепло.
Що не можна робити 25 жовтня:
- пліткувати;
- осуджувати;
- поширювати наклеп;
- заздрити;
- мститися;
- злословити.
Іменини 25 жовтня
День ангела 25 жовтня відзначають Анастасій та Маркіян.
Народилися 25 жовтня:
1860 — український художник-баталіст, майстер анімалістичного жанру і графік Самокиш Микола.
1881 — іспанський художник Пабло Пікассо.
1888 — американський повітроплавець, який здійснив перший політ над Південним полюсом Річард Берд.
1910 — американський художник-мультиплікатор китайського походження, творець літаючих зміїв та один з творців мультфільму Бембі Тайрус Вонґ.
1911 — Михайло Янгель, вчений-механік українського походження, конструктор у галузі ракетно-космічної техніки, розробник ракет СС.
Реклама1920 — радянський військовий льотчик, двічі Герой Радянського Союзу Амет-Хан (Ахмет-Хан) Султан. За походженням — кримський татарин.
1931 — французька акторка театру і кіно Анні Жирардо.
1948 — український актор Іван Гаврилюк.
1951 — українська актриса, режисер Людмила Єфименко.
1955 — гітарист «Scorpions» Маттіас Ябс.
1969 — українсько-російський футболіст, рекордсмен чемпіонатів світу з футболу за кількістю голів в одному матчі Олег Саленко.
Реклама1977 — українська гімнастка-художниця, абсолютна чемпіонка Олімпіади 1996 року Катерина Серебрянська.
1986 — громадський діяч і політик Ігор Криворучко.
1998 — український відеоблогер Ян Гордієнко.
1998 — учасник гурту «Stray Kids» Лі Мін Хо (Лі Ноу, Ліно).
Нагадаємо, у ніч проти 1 листопада святкується Хелловін, або Гелловін. Раніше ми розповіли про ідеї страшно красивих закусок на Гелловін 2024.