На Закарпатті зафіксовано 180 випадків загорань в екосистемах (ФОТО)
Безпечність та легковажність окремих громадян призводить до непоправних наслідків. Статистика підтверджує, що більша частка пожеж в екосистемах області виникає через людський фактор. Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем, особливо при сухій і спекотній погоді, можуть призвести до того, щоб через лічені хвилин усе навколо палало. Особливу небезпеку становлять стихійні палії, що навмисно підпалюють сухостій — рослини, дерева, стерню та смітники. Дуже часто такі безглузді дії призводить до великомасштабних пожеж, а локалізувати їх на відкритих територіях дуже важко.
ВІДЕО ДНЯВпродовж минулого року в Закарпатті виникла 431 пожежа в природних екосистемах, з яких шість - безпосередньо у лісових масивах. На жаль, в 2015 році таких випадків зареєстровано вже 180, - повідомили в У ДСНС України в Закарпатській області.
Так, 17 березня, у с. Бобовище Мукачівського району через безконтрольне спалювання вогонь знищив суху траву та захаращені виноградники на площі 4 га.
РекламаОсобливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. У населених пунктах таке «господарювання» теж ні до чого доброго не призводить: спалення сухої трави, листя чи бадилля на присадибних ділянках переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору.
Погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.
РекламаУ свою чергу У ДСНС України у Закарпатській області вкотре нагадує громадянам, що спалювання сухої рослинності може призвести до знищення матеріальних цінностей, травмування чи загибелі людей, а також до забруднення навколишнього середовища.