Електрик розповів, що зробити, щоб не згорів бойлер та інша техніка під час відключень
Є кілька порад, як уберегти бойлер, телевізор, холодильник та іншу побутову техніку від поломок під час відключення електроенергії.
В Україні, під час застосування графіків відключення електроенергії, оператори не несуть відповідальності за пошкодження побутової техніки через перепади напруги. З огляду на збільшення таких випадків, кожному важливо подбати про захист своїх електроприладів.
ВІДЕО ДНЯВидання «Обозреватель» поспілкувалось з досвідченим електриком паном Ігорем. Першочергово він радить встановлювати реле напруги або стабілізатори для захисту техніки. За його словами, це найефективніший спосіб уникнути пошкоджень.
Реклама«Якщо у вас є щиток у квартирі або будинку, встановіть реле напруги. Ціни варіюються від 800 грн до 20 тисяч. Для мешканців старих багатоквартирних будинків, наприклад, у „хрущовках“, можна домовитись із сусідами чи ОСББ і встановити реле у під’їзді. Це робота, яку будь-який електрик виконає за 500 грн. Інший варіант — купівля стабілізаторів напруги, які підключаються безпосередньо до розетки», — пояснює він.
Пані Ольга поділилася власним досвідом: через перепади напруги у неї згорів холодильник. Спершу здавалося, що проблема дріб’язкова, але через постійні перепади техніка не витримала. Каже, що на їхній вулиці подібні випадки не рідкість: у сусідки, наприклад, вийшла з ладу система фільтрації для басейну.
РекламаЕлектрик зазначає, що більшість техніки здатна витримувати напругу в діапазоні від 210 до 240 В. Проте, якщо пошкоджується нульовий провідник, напруга може сягнути понад 300 В, що миттєво виводить деякі прилади з ладу. Навіть якщо техніка не зіпсується одразу, її термін експлуатації суттєво скорочується.
Найперше виходить з ладу бойлер та холодильник, які практично завжди увімкнені у мережу. Вже потім інша побутова техніка, яку застав «стрибок» напруги.
Як захистити техніку від перепадів напруги
- Потрібно вимикати прилади з розеток під час відключення електроенергії. Перепади напруги найчастіше трапляються при відновленні електропостачання, коли споживачі одночасно вмикають потужні пристрої. Тому холодильники, бойлери, пральні машини та іншу техніку варто підключати до мережі лише через 10–15 хвилин після стабілізації напруги.
- Встановлювати реле напруги. Воно автоматично вимикає живлення при значних відхиленнях напруги та відновлює його, коли напруга стає безпечною.
- Розглянути варіант встановлення стабілізаторів напруги чи джерел безперебійного живлення (ДБЖ). Стабілізатори забезпечують стабільну напругу для техніки, а ДБЖ додатково мають акумулятори, які підтримують електропостачання у разі короткочасних перебоїв.
Раніше видання інформувало, як економити електроенергію вдома.