Має бути мінімум 45 дітей: наступного року в школах запровадять нововведення
З нового навчального року на українські школи очікують важливі зміни.
Вже зараз українцям повідомили, що з 1 вересня 2025 року уряд не буде фінансувати малокомплектні школи. Кабмін вирішив, що до розрахунку освітньої субвенції включатимуть тільки ті навчальні заклади, в який здобувають освіту щонайменше 45 дітей.
ВІДЕО ДНЯУ Міносвіти пояснюють, що місцеві органи самоврядування матимуть можливість виплачувати зарплати вчителям зі своїх бюджетів, якщо вони мають бажання та фінансову можливість утримувати такі маленькі заклади освіти. Водночас ухвалене рішення не зачепить початкові школи і спецшколи, в яких вчаться школярі з особливими освітніми потребами.
РекламаПередбачається, що такі зміни будуть слугувати стимулом для місцевих органів самоврядування забезпечити більш якісну освіту школярам громад, зокрема в більших навчальних закладах, які зазвичай краще забезпечені вчителями і обладнанням, необхідним для навчання.
До того ж, у малокомплектних школах в одному класі навчаються близько 5–6 учнів. І через це діти не одержують потрібного рівня взаємодії одне з одним. Також такі навчальні заклади повною мірою не забезпечені педагогами. Через це вчителі не можуть набрати потрібну кількість годин зі свого профільного предмета, аби їм виплачували достатню зарплату. А це породжує таке явище, коли в школах існує практика викладання деяких предметів непрофільними учителями. І, відповідно, все це все впливає на зниження якості освіти в селах.
РекламаНагадаємо, раніше видання писало про те, коли в школах будуть зимові канікули.