6 січня, і за старим, і за новим календарем будуть відзначати великі релігійні свята
У понеділок віряни відзначатимуть два церковні свята. Одне з них за старим календарем, а друге — за новим.
Ті українці, які дотримуються старого церковного календаря, 6 січня будуть відзначати Святий вечір. А вже наступного дня — Різдво Христове. Цього дня готують 12 пісних страв, серед яких обов’язково є кутя і узвар. На Святвечір із появою першої зірки вся родина сідає за стіл, молиться і розпочинає святкову трапезу. До цього часу впродовж дня їсти не можна.
ВІДЕО ДНЯСвятвечір завжди був особливим святом для українців. Але після переходу на новий календар, значна частина почала святкувати по-новому, тобто 24 грудня. Проте є ще чимало вірян, які відзначають релігійні свята за старим стилем.
Натомість ті віряни, які вже перейшли на новоюліанський календар, 6 січня Святвечір відзначати не будуть. Але вони святкуватимуть інше велике свято — Водохреще 2025. Ще два роки тому Водохреще відзначали 19 січня. Але з 1 вересня 2023 року дати багатьох церковних свят змістилися на 13 днів. Серед них і дата Хрещення Господнього або Богоявлення, як ще називають це свято.
Тому у понеділок, 6 січня, віряни підуть до храмів на святкову службу і будуть освячувати воду. Це свято — одне із найбільших і найшанованіших. Воно присвячене хрещенню Ісуса Христа у Йордані і його явлення перед людьми як Спасителя.
РекламаКоли відзначати те чи інше свято — це особистий вибір кожного українця. Дехто уже дотримується нового календаря, дехто ще святкує за старим. Але в жодному разі Помісний Собор ПЦУ не забороняє дотримуватись того стилю, якого хочуть віряни.
Нагадаємо, раніше видання писало про Водохресний святвечір 2025, а саме про традиції й головні заборони.