Закарпатські чиновники вважають теперішні ціни на хліб в краї завищеними
Згідно з моніторингом Департаменту агропромислового розвитку ОДА, за місяць вартість борошна в краї зросла майже на 5 гривень. Якщо станом на перше лютого його ціна в середньому становила 5,70 гривень за кілограм, то нині складає 11 гривень.
ВІДЕО ДНЯЩо стосується оптово-відпускних цін на борошно для виробництва хліба та хлібобулочних виробів, то 1 лютого вони становили в середньому 6 гривень, станом на 11 березня – 9 гривень за кілограм, – повідомляє Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.
Вартість хліба з борошна вищого ґатунку за місяць зросла на 3 гривні. На початку лютого вона становила в середньому 10.05, нині ж 13 гривень. Так само – майже на три гривні - подорожчав і житньо-пшеничний хліб.
РекламаЯк повідомив заступник директора Департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Юрій Гузинець, адміністрації, у межах наданих повноважень, відслідковують ціни на борошно та вироби з нього.
«Дійсно, можемо констатувати, що протягом лютого ціни зробили досить серйозний стрибок. Якщо на початку лютого ми мали вартість борошна 5.70 за кілограм, то на кінець місяця було навіть по 13 гривень за один кілограм. Зараз ціна дещо стабілізувалася, маємо 8-9 гривень за кілограм борошна. Відповідно, якщо проаналізувати вартість хлібу на сьогодні, то маємо визнати, що вона є певною мірою завищена. У вартості хлібу близько 40 відсотків становить ціна борошна. Якщо провести економічний аналіз, то ціна буханця, не враховуючи соціальний продукт, мала б складати у межах 8-9 гривень», - зазначив посадовець.
РекламаЗа його словами, протягом останніх тижнів працівники департаменту економічного розвитку та торгівлі спілкувалися з «основними гравцями» ринку галузі – виробниками борошна та хлібо-булочних виробів.
«І хоча ОДА не регулює ціни на харчі в краї, як, власне, і на інші товари, за результатами перемовин досягнуто домовленості про зниження виробниками цін до рівня економічно обґрунтованих. Уже сьогодні бачимо, що в певних торгових мережах, ціни на хліб трошки знизилися, але є підстави чекати на подальше здешевлення. Принаймні для цього є економічні передумови»,- констатував Юрій Гузинець.