З минулого в майбутнє: як на Закарпатті зі старої споруди зробили сучасний медзаклад

На території Берегівської центральної районної лікарні імені Бертолона Ліннера готується до відкриття п’ятиповерховий корпус «А».
Цей проєкт став результатом багаторічної роботи й важливим етапом у модернізації медичної інфраструктури регіону. Директор лікарні Іван Малеш та представники будівельної компанії «Адамант» розповіли про особливості реалізації проєкту та перспективи покращення медичних послуг.
ВІДЕО ДНЯПроцес будівництва та труднощі
Корпус «А» був зведений ще наприкінці 1980-х років, але так і не був введений в експлуатацію, залишившись примарою.

У вересні 2021 року, після візиту президента Зеленського, було ухвалено рішення про відновлення будівництва корпусу в межах урядової програми «Велике будівництво». Однак через війну фінансування призупинили, тому область розпочала пошук додаткових коштів для продовження будівництва.

У проєкт декілька разів було внесено зміни через нові норми й вимоги щодо вентиляції, ліжкомісць та кисневих систем. У корпусі «А» буде декілька провідних сучасних відділень, зокрема акушерсько-гінекологічне, хірургічне, реанімаційне, реабілітаційне та дитяче, а також діагностичний блок. Для покращення комфорту пацієнтів також планують встановити сучасні медичні апарати, зокрема МРТ і ангіограф .
Інфраструктура нового корпусу
- 5 поверхів;
- загальний ліжковий фонд — 86 місць (по 2 пацієнти в палаті);
- у кожній палаті: підведений медичний кисень, умивальник, санвузол, душова кабіна;
- у дитячому відділенні — пеленальні столики, окремі зручності для матері й дитини;
- ліфти;
- закуплено три апарати штучної вентиляції легень, рентген та УЗД-апарати;
- дизельний генератор;
- централізована система вентилювання та кондиціонування;
- потужність електропостачання — 1 МВт.
Зауважимо, через значні витрати на електроенергію обговорюється можливість встановлення сонячних панелей у співпраці з міською радою.
Цікаво, що для оздоблення першого поверху будівельна компанія залучила дизайнера. У перехідній галереї облаштували місце для музею медичного приладдя. Також тут розташований консультаційний відділ — його прикрашає намальоване на стіні зображення лікарні ім. Б. Ліннера, також яскравими фарбами майорять коридори дитячого відділення, які на безплатній основі розмалював місцевий художник Анатолій Сакалош із дружиною Ольгою.
Покращення для пацієнтів та медичного персоналу
У корпус «А» перейдуть стаціонарні відділення, які розташовані у хірургічному корпусі, будівля якого була збудована ще у 1936 році, де всі комунікації застарілі.
Реклама«Нові умови, в яких будуть проходити лікування пацієнти, відповідають сучасним та європейським вимогам. Завершене будівництво відповідає всім відкоригованим умовам».
Іван Малешдиректор лікарні
Також зміниться і формат роботи лікарні, адже наразі у корпусі «Б» є відділення екстреної невідкладної допомоги та «швидка» доставляє всіх пацієнтів сюди. Якщо пацієнт потребує стаціонарного лікування, то медики змушені в будь-яких погодних умовах на каталках доставляти його у старий корпус.
У корпусі «А» є перехідна галерея, куди без проблем вже за декілька хвилин буде доставлений пацієнт. Зокрема для міста та Берегівського району відкриття корпусу «А» буде великим досягненням, де лікування проходитиме в справді комфортних умовах.
Важливо, що у корпусі «А» буде відкрите реабілітаційне відділення для військових і ветеранів, що стане важливим кроком у підтримці медичних послуг для цієї категорії пацієнтів. Військовий Олександр Прокопчук проходить реабілітацію у лікарні Ліннера вже п’ять місяців. Він зауважив, що до будівництва нового корпусу ставиться позитивно, сподівається, що завдяки цьому більше військових і ветеранів зможуть отримати гідну медичну допомогу.
Коли корпус «А» запрацює?
Будівельна компанія «Адамант» проводить завершальний етап будівництва, до якого входить:
- буріння свердловини — за новими вимогами має бути резервне водопостачання;
- проведення диспетчеризації — встановлення кнопок виклику медичних працівників у кожній палаті;
- зовнішній монтаж кисневого генератора та під’єднання його до внутрішніх комунікацій.
Корпус «А» вже невдовзі відчинить свої двері та почне працювати на повну потужність, що суттєво покращить якість медичних послуг у регіоні.

Плани на майбутнє
Після завершення будівництва нового корпусу лікарня зможе приймати більше пацієнтів та надавати ширший спектр медичних послуг. Крім того, вона планує активно співпрацювати з медичними університетами. У майбутньому старий хірургічний корпус буде використовуватися для створення філіалу Запорізького медичного університету, що сприятиме підготовці нових медичних кадрів у регіоні. Студенти можуть проходити тут практику, здобувати цінний досвід та брати участь у наукових дослідженнях, що підвищить рівень медичної освіти та якості лікування.

Цікаво, що у березні 2025 року до Берегова офіційно приєднали села та розширили межі міста на 1439 гектарів.
Апарат комп’ютерної томографії судин з контрастним посиленням