Як правильно вітатися на Великдень українською

Великдень — це світле свято, з яким пов’язано чимало традицій. Щоб не потрапити у незручну ситуацію, розповідаємо, як правильно вітатися на Великдень.
20 квітня українці будуть відзначати Пасху і вітати одне одного з Великоднем. Під час свята віряни переходять на християнські вітання. Але дехто не знає, як правильно вітатися на Великдень українською. Тому розповідаємо про це детальніше.
ВІДЕО ДНЯНа Великдень прийнято вітатися так: «Христос Воскрес». А у відповідь слід казати: «Воістину Воскрес». Таким привітанням віряни прославляють це світле свято, доносять цю радість іншим та поширюють свою віру.
Вважається, що це вітання з’явилося ще тоді, коли жінки-мироносиці прийшли помазати тіло Ісуса Христа пахощами, як цього вимагала юдейська традиція. А ангел повідомив їм, що Ісус воскрес із мертвих. Так і виникло привітання «Христос Воскрес». І відповідь «Воістину Воскрес», як підтвердження цього.
Зазвичай першим має вітатися та людина, яка є молодшою. Тобто 30-річна жінка першою повинна привітатися з літнім чоловіком чи бабусею. Щоправда зараз цього дотримуються не так суворо, як колись.
РекламаДо речі, вітатися «Христос Воскрес! Воістину Воскрес» можна не тільки на Великдень. Такі привітання можна використовувати ще протягом 40 днів після Пасхи. Вважається, що саме на 40 день після смерті душа покидає тіло. Тому через 40 днів після Великодня віряни відзначатимуть ще одне велике свято — Вознесіння Господнє 2025.
Нагадаємо, раніше видання писало про те, що не можна класти у великодній кошик.