Податкова реформа допомогла місцевим бюджетам Закарпаття поповнитись на майже 242 млн гривень
Закон України № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», крім деяких норм, набрав чинності з 1 січня 2015 року.
ВІДЕО ДНЯНайбільше зміни торкнулися місцевих податків та зборів. Зокрема, з метою підвищення фінансової спроможності місцевих рад, цим Законом передбачено такий перелік місцевих податків та зборів: податок на майно; єдиний податок; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір, а також з 1 січня 2015 року запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів, - йдеться у повідомленні відділу комунікацій ГУ ДФС України в Закарпатській області.
Починаючи з нового року сільські, селищні, міські ради встановлювали ставки податків та зборів, які спрямовуються до їхніх скарбниць.
РекламаБеззаперечним лідером по наповненню місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб, його з початку року надійшло 118,6 млн грн. Єдиний податок також є одним із вагомих джерел наповнення бюджету, він після ПДФО, якого тільки частина направляється в місцевий бюджет, є другим по значимості й сумі сплати. «Єдинщики» з початку 2015 року сплатили майже 42,6 млн грн з 241,8 млн грн всього сплачених до місцевої скарбниці області.
Плата за землю також серед лідерів надходжень до місцевого бюджету, її з початку року сплачено трохи більше 18 млн грн.
РекламаЗапроваджений з Нового року акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів платниками якого є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування, такі підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ тощо, приніс з початку 2015 року в бюджет сіл, селищ та міст області понад 15,3 млн грн.