Які документи потрібно оновити жінкам у разі зміни прізвища після шлюбу

Після укладення шлюбу можна залишити своє прізвище, взяти прізвище чоловіка (а чоловік може обрати прізвище дружини) або обрати подвійне.
Якщо прізвище було змінено, необхідно подбати про оновлення офіційних документів, адже така зміна має юридичні наслідки. Чим швидше це зробити, тим менше буде труднощів у майбутньому.
ВІДЕО ДНЯНасамперед слід оновити паспорт громадянина України. Це потрібно зробити протягом 30 днів після отримання свідоцтва про шлюб, звернувшись до ЦНАПу або Державної міграційної служби. Після подачі відповідної заяви, старого паспорта та свідоцтва про шлюб, новий документ буде виготовлено впродовж 20 робочих днів або швидше за окрему плату.
РекламаТакож потрібно оновити ідентифікаційний код — реєстраційний номер облікової картки платника податків. Для цього необхідно звернутися до податкової, подавши новий паспорт і свідоцтво про шлюб. Документ видається за кілька днів.
Паспорт для виїзду за кордон можна не змінювати негайно, однак для уникнення непорозумінь під час подорожей бажано мати актуальні дані.
РекламаВодійське посвідчення оновлюється у сервісному центрі МВС. З собою потрібно мати новий паспорт, свідоцтво про шлюб, старе посвідчення водія і техпаспорт на авто. Також необхідно актуалізувати страхові документи.
У банках зміна прізвища вимагає переоформлення карток і рахунків для коректної ідентифікації клієнта. Для цього знадобиться новий паспорт, свідоцтво про шлюб і старі банківські картки. Водночас це оновлення є безплатним.
У медичних закладах також варто оновити персональні дані, щоб уникнути непорозумінь при отриманні послуг. Як і в банках, ця процедура не передбачає додаткових витрат.
РекламаКрім того, за потреби слід оновити дані підприємця, заповіт, довідку ВПО, службові посвідчення та інші документи особистого характеру. Варто також подбати про внесення змін у державні реєстри, які містять інформацію про право власності та корпоративні права.
Оновлення більшості офіційних документів супроводжується сплатою адміністративного збору відповідно до чинного законодавства. Водночас деякі документи змінювати не обов’язково. Серед них — дипломи, атестати, сертифікати про освіту, свідоцтво про народження, трудова книжка (за наявності запису про зміну прізвища), документи, що підтверджують право власності, та чинні договори. Проте в разі виникнення правовідносин за новим прізвищем, доведеться надати підтвердження зміни, зазвичай це свідоцтво про шлюб.
Перед цим видання інформувало, як повернути доступ до картки, якщо її заблокували.