Жінка була стурбована, коли дізналась правду: на її прикладі людям пояснили одну аферу

У сервісних центрах МВС діє чіткий алгоритм дій у випадках виявлення фальшивих документів.
Нещодавно до одного із сервісних центрів МВС звернулася жінка з проханням обміняти своє посвідчення водія, яке вона отримала два роки тому. Під час стандартної перевірки адміністратор виявив невідповідність між даними в документі та інформацією в офіційній базі — за вказаним номером посвідчення воно було зареєстроване на іншу особу. Крім того, бланк, хоч і виглядав правдоподібно, мав характерні ознаки підробки.
ВІДЕО ДНЯЗгодом з’ясувалося, що жінка придбала це «посвідчення» через інтернет — на шахрайському сайті, який візуально імітував офіційний вебресурс МВС. Сайт містив елементи, що створювали ілюзію достовірності: фото «співробітника» в уніформі, напис «сервісний центр МВС» на тлі, фальшиві відгуки клієнтів тощо.
Шахраї вимагали не лише персональні дані, а й документи про завершення навчання в автошколі — що є доволі нетиповим для подібних шахрайських схем. Після переказу 4000 гривень на невідомий рахунок жінка отримала фальшивий документ поштою.
Протягом двох років вона впевнено користувалася цим посвідченням і намагалася не порушувати ПДР. Коли її запитали, чому вона не здивувалася відсутності документа в застосунку «Дія», жінка пояснила: «Я отримала його в липні 2022-го, коли були активні бойові дії, і подумала, що це тимчасові проблеми з реєстрами. А ще була впевнена, що випускний іспит в автошколі — це і є фінальний іспит МВС».
РекламаСервісні центри МВС ще раз нагадують, що співробітники не спілкуються з громадянами через месенджери. Отримати водійське посвідчення вперше можна тільки після складання іспитів — як теоретичного, так і практичного — в очному форматі у сервісному центрі. Екзамени проводяться виключно в спеціалізованих хабах з обов’язковою присутністю кандидата. Онлайн скласти іспити неможливо.
Раніше видання інформувало, що для водіїв почали діяти нові правила.