Помер закарпатський політв’язень Іван Мирон, який 25 років провів у радянських концтаборах

У середу, 7 травня, обірвалось життя закарпатського політв’язня Івана Мирона.
Іван Мирон народився 9 березня 1929 року в селі Росішка Рахівського району. Був учителем початкових класів. Був також активним учасником радянського руху.
ВІДЕО ДНЯВосени 1950 року закарпатець відмовився служити в армії «окупантів». Натомість долучився до лав УПА, що тоді діяла підпільно. Однак через донос його затрмили радянські спецслужби. У травні 1951-го був арештований. У січні 1952 року Іван Мирон отримав вирок — 25 років суворого режиму: Харків, Новосибірськ, Красноярськ, Норільськ. Навесні 1976 року чоловік вийшов на волю.

Івана Мирона реабілітували у липні 2019-го. Він став першим українцем, кого Національна комісія з реабілітації визнала реабілітованим згідно з новим Законом України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
РекламаСьогодні на 97 році життя Іван Мирон помер. Про це вранці повідомив голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.
«Його життя — це приклад боротьби й гідності, вірності правді та Україні. Він пройшов через найтяжчі випробування долі, залишаючись незламним у своїй вірі, ідеях і переконаннях. Таким він і залишиться в нашій пам’яті — мудрим, стійким, незрадливим. Світла пам’ять Івану Васильовичу», — зазначив Мирослав Білецький.
Нагадаємо, вчора в Ужгороді поховали молодого Героя.