Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • У Мукачеві відбувся тренінг для батьків-вихователів з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

У Мукачеві відбувся тренінг для батьків-вихователів з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

У Мукачеві відбувся тренінг для батьків-вихователів з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу
З 25 по 27 лютого у місті над Латорицею прийомні батьки, батьки-вихователі з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу з Мукачівщини та Іршавщини пройшли навчання. Спікерами тренувань...

З 25 по 27 лютого у місті над Латорицею прийомні батьки, батьки-вихователі з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу з Мукачівщини та Іршавщини пройшли навчання. Спікерами тренувань виступила подружня пара психологів – Олександр та Андріана Кацьори.

ВІДЕО ДНЯ

Мета заходу - засвоєння знань та навичок, необхідних для ефективного функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, навчання для батьків проводилося у тренінговій формі. За словами психологів, саме ця форма сприяє активній участі батьків в обговоренні виховних проблем, створює довірливу атмосферу у групі між тренерами та учасниками, – повідомляє Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Значну увагу цього разу на навчаннях приділялася висвітленню медичних питань. Відповіді на питання, котрі турбували батьків стосовно здоров’я дітей, надавала завідувач педіатричного відділення №2 обласної дитячої лікарні Галина Подолюх. Не менш цікавим стало спілкування батьків із психологом реабілітаційного центру для дітей з ураженням нервової системи “Росинка” обласної дитячої лікарні Аллою Балог.

Реклама

Не оминули на навчаннях і тему щодо ситуації на Сході країни. Адже нині діти переживають не менше, ніж дорослі і по-своєму дають оцінку цим подіям. Тому психолог Оксана Богданець, яка проводила з батьками вправи для запобігання емоційному вигоранню, навчала їх основам спілкування з дітьми і як правильно обговорювати гострі проблеми сьогодення.

До речі, подібні навчання щороку організовує для прийомних батьків та батьків-вихователів Закарпатський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Як розповіла директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Романюк, держава не тільки у фінансовій формі підтримує батьків, котрі вирішили взяти на виховання у свої сім’ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а й постійно надає педагогічну та психологічну підтримку таким родинам. Зокрема, системою центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Закарпатської області стовідсотково забезпечується соціальний супровід дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. А це означає, що за кожною такою сім’єю закріплюється соціальний працівник, який надає всебічну допомогу діткам, які виховуються у сім’ї, прийомним батькам чи батькам-вихователям, так і залучає інші суб’єкти соціальної роботи до надання допомоги таким сім’ям відповідно до потреб родини.

Реклама

Для батьків-вихователів та прийомних сімей у кожній адміністративно-територіальній одиниці організовуються групи взаємопідтримки. Минулоріч було проведено 48 груп взаємопідтримки для батьків з прийомних сімей та ДБСТ області. Також батьки-вихователі та прийомні батьки не менше, ніж один раз на два роки проходять навчання з метою підвищення їх виховного потенціалу, які проводяться Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Такі навчання сприяють як і підвищенню виховного потенціалу, так і запобігають емоційному вигоранню батьків. Минулого року 39 батьків-вихователів та 60 прийомних батьків взяли участь у восьми таких навчаннях, два з яких були проведені у формі так-званої “Літньої школи”, коли під час навчального процесу батьків, організовувався літній відпочинок для діток, котрі виховуються у прийомних сім’ях та ДБСТ.

Наталія Романюк підкреслює: «На сьогодні в області створена та функціонує така форма підтримки сімей та осіб, котрі виявили бажання взяти на виховання у свою сім’ю дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування, яка сприяє як належному вихованню цієї дитини у сім’ї, так і всебічній підтримці батьків від першого звернення до центру соціальних служб для отримання інформації про сімейні форми влаштування дітей, котрі потребують батьківської опіки, – до виходу після досягнення повноліття такої дитини з прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу. Тож, якщо Ваше серце відкрите і готове допомогти дитині, котра шукає родину, – звертайтеся до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді краю».

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно