Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Працівників ДСО навчали правилам поводження з вибуховими пристроями

Працівників ДСО навчали правилам поводження з вибуховими пристроями

Працівників ДСО навчали правилам поводження з вибуховими пристроями
На жаль, події, що відбуваються останнім часом в Україні навчили міліціонерів бути готовими до всього. Хтось скаже: «Де Закарпаття, а де зона АТО! ». Але той факт, що злочинність зростає – не...

На жаль, події, що відбуваються останнім часом в Україні навчили міліціонерів бути готовими до всього. Хтось скаже: «Де Закарпаття, а де зона АТО! ». Але той факт, що злочинність зростає – не заперечиш. Непоодинокі випадки, коли правоохоронцям доводиться мати справу зі злочинцями, які погрожують підірвати гранату. Як, наприклад, це нещодавно трапилось в Миколаєві.

ВІДЕО ДНЯ

Як розрізнити справжню гранату від муляжу, та як себе поводити з таким вибухонебезпечним пристроєм, що робити при виявленні підозрілих предметів – Закарпатським держохоронцям розповів Начальник сектору вибухо-технічної та пожежо-технічної експертизи експертного криміналістичного центру УМВС України в Закарпатті Валерій Самозванцов, – йдеться у повідомленні УДСО при УМВС України в Закарпатській області.

- Власне, на сьогоднішній день в нашій області дещо зменшилась кількість виявлення вибухових пристроїв, але кількість випадків виявлення підозрілих предметів, які можуть бути саморобними вибухівками дещо збільшилась, – каже експерт.

Реклама

На приклад, у грудні, на гарячу лінію «102» надійшов дзвінок з повідомленням, що під міською дитячою поліклінікою залишено підозрілу сумку, виявилась порожньою, та тим не менше, міліціонер має знати, що робити у таких випадках.

- Першочергові дії працівників ДСО в подібних ситуаціях – це доповісти про подію оперативному черговому найближчого територіального відділу МВС. Забезпечити охорону місця події до прибуття спеціалістів, опитати перехожих про підозрілий пакет: чи не бачили хто приніс, чи не знають власника. Далі ж, при потребі, вивести людей з передбачуваної вибухонебезпечної зони. Категорично забороняється механічний вплив на предмет: удари, струшування.

Реклама

Експерт криміналістичного центру показав міліціонерам, як виглядають різноманітні види гранат. Розповів як їх розрізняти та відрізнити справжню від муляжу.

- Подібні заняття надзвичайно важливі в сьогоднішній ситуації. Адже чи не щодня в область з зони АТО надходять дзвінки про замінування тої чи іншої будівлі. Так як особливо важливі об’єкти під охороною ДСО – міліціонери охорони мають знати, як діяти в тій чи іншій ситуації,- каже керівник ДСО області Андрій Литовченко.

- Працівники добре засвоїли матеріал, тому готові до будь яких ситуацій, - каже Віталій Черевко, старший інспектор ВКЗ УДСО при УМВС України в Закарпатській області.

Реклама

Також міліціонери вкотре звертаються до громадян: заради власної безпеки та безпеки інших, при виявленні підозрілих предметів не чинити жодних дій, одразу звертатися до правоохоронців.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно