Віталія Ерфана планують звільнити з посади начальника управління молоді та спорту ОДА (ФОТОФАКТ)
Останній місяць закарпатський спорт непокоїть одна новина. В багатьох ЗМІ та просто розмовах промайнула інформація – очільника управління молоді та спорту Закарпатської ОДА Віталія Ерфана хочуть звільнити. Проте можливе звільнення спортивного очільника може призвести до вкрай негативних наслідків для місцевого спорту. Принаймні, на думку тренерів і керівників Федерацій та спортивних шкіл області. По-перше, місцевий спорт досяг дуже хороших результатів. По-друге, саме зараз Закарпаття може стати новим спортивним «клондайком» України. Адже Україна, втративши Крим та Схід, розглядає Закарпаття як один із основних центрів, після Києва, для вітчизняних чемпіонів. І заява легенди художньої гімнастики та вітчизняного спорту Ірини Дерюгіної про створення в Ужгороді всеукраїнського центру – прямий доказ. І це не просто розмови… Про те, що В. Ерфана дійсно цінують, свідчить той факт, що більшість спортивних федерацій області зібралися разом та написати відповідне звернення до голови ОДА Василя Губаля. У зв’язку з цим ми вирішили розпитати В. Ерфана – наскільки вірогідна його відставка та чому за нього так тримаються представники місцевого спорту.
ВІДЕО ДНЯ- Віталію, наскільки розумію, інформація щодо вашого звільнення – не вигадана?
- Можливо. Стверджувати нічого не можу. Але якщо це правда – то дуже шкода, якщо зміниться команда управління. Бо зробили дуже багато, а в майбутньому – ще більше планів. Ось, наприклад, тільки закінчили роботу над створенням дорожньої карти легкоатлетичних об’єктів краю для залучення та проведення тренувальних та реабілітаційних зборів і змагань різного рівня, що в свою чергу поповнить бюджет краю. Чи вдасться це втілити в життя тепер? Не знаю. Хочеться це зробити та зберегти. Адже «ламати, не будувати». Закарпаття дуже багато чого досягло у спорті. А ще більше – може. Завдяки нашій роботі, здобули авторитет в Україні та Європі. Нещодавня заява Ірини Дерюгіної про створення тут Центру з художньої гімнастики – не випадковість. І буде дуже шкода, якщо хтось прийде і все зруйнує.
Реклама- А конкретніше можна – що ж було зроблено за часи вашого керівництва?
- Звичайно. Але хай за мене краще говорять факти. За останній рік зуміли провести півтисячі спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів. Серед них: 246 обласних заходів. Близько 2,5 тисячі закарпатських спортсменів прийняли участь у 195 спортивних змаганнях всеукраїнського рівня. І не тільки брали участь, а й готувалися активно – ми забезпечили 115 навчально-тренувальних зборів для підготовки до Чемпіонатів та Кубків України, Європи та Світу з ряду видів спорту, а у Закарпатті їх культивується аж 86.
Реклама- Брати участь одне, а ось здобутки які?
- У нас багато перемог. Це і чемпіонство у гандболі, і «золоті» нагороди у фехтуванні, пауерліфтінгу, боксі, легкій атлетиці, греко-римській боротьбі, навіть в сумо. За цей спортивний рік ми підготували 5 майстрів спорту міжнародного класу, а також 20 майстрів спорту України з олімпійських видів спорту та 30 – з неолімпійських. Окрім того, двоє наших тренерів - Олександра Мишко (танцювальний спорт) та Генадій Будкевич (легка атлетика) стали заслуженими тренерами України. Гадаю, це дуже хороший результат.
- Звання – це добре, але воно не завжди відображається на матеріальному стані спортсмена. А без цього досягати успіху дуже важко.
Реклама- Згідний – це проблема. І державі варто більше приділяти увагу цьому питанні. На жаль, зараз не та ситуація, звісно. Проте ми також стараємося. Минулого року з метою подальшого стимулювання спортсменів у підготовці та участі у всеукраїнських та міжнародних змаганнях призначили 25 стипендій (10 стипендій у розмірі 1100,0 грн, 15 стипендій у розмірі 750,0 грн на місяць). Також відповідно до Програми розвитку фізичної культури і спорту в області на 2012 - 2016 роки спортсменам забезпечувалося екіпірування збірних команд області та їх тренерів єдиною спортивною формою, взуттям, інвентарем, обладнанням та медикаментами. За підсумками спортивного року 195 спортсменів та їх тренерів отримали матеріальну винагороду за перемогу у змаганнях різних рівнів. А також плата за навчання у вузі ведучих спортсменів краю. А ще на початку року за рахунок коштів обласного бюджету вручили ключі від квартир членам національної олімпійської збірної команди України, нашим землякам, Йосипу Пеняку та Аннамарі Чундак на загальну суму 582 тис. грн. Вони, між іншим, представляли наш край на Олімпіаді в Сочі.
- Зараз багато розмов про те, що через втрату Криму та Сходу, на Закарпатті будуть проводити чимало спортивних змагань. Чи це правда?
- В тому то і справа, що правда. Спортивний календар цього року дуже багатий. Наразі ми маємо попереднє погодження щодо проведення ряду змагань Всеукраїнського рівня з легкої атлетики, дзюдо, самбо, гандболу, баскетболу, фехтування та ряду Європейських етапів з бойового самбо, регбі, танцювального спорту та інших видів спорту, так як маємо авторитет у проведенні та забезпеченні рівня відповідних змагань.
- Тоді слова про створення Центру з художньої гімнастики не просто заява.
- Так, і може я не скромний, але саме завдяки нашому управлінню – в нашого краю така репутація. Якщо я і моя команда піде – не виключено, що цих планів може не бути. До нас, можливо, приїжджають на постійне місце проживання тренери із ряду видів спорту - і художня гімнастика, у тому числі. І, повірте мені, це фахівці та фанати своєї справи, як і ми, які наразі вже працевлаштовані. Вони знайомляться із нашою активною молоддю та набирають спортивні групи.
- Подейкують, що на вашу посаду претендує людина, яка до спорту аж ніякого відношення не має.
- Наразі дане питання не вирішене, отож, не готовий відповісти. Але щодо мене, то я виконував, виконую і буду виконувати покладені на мене завдання, перейматися спортом та займатися молодіжними проектами з ініціативною молоддю у нашому краї. Відчуваю, що це моє покликання і наразі ряд нагород та подяк, які отримали працівники управління підтверджують той факт, що професіонали на своєму місці!
РекламаНаразі інформація про звільнення В. Ерфана підтверджується з кожним днем. І замінити його має людина, яка до спорту не має ніякого відношення. І це дуже погано. Бо виходить, що керуватиме управлінням людина, яку планують призначити за квотним принципом. Тобто це політичне рішення. А шкода. Адже нове керівництво країни обіцяло не продовжувати таку політику. І той же уряд сформували не за квотним принципом. То чому на місцях цього не дотримуються? Шкода. Адже спорт – це та галузь, яку треба любити, жити нею, як робить це діючий керівник – Віталій Ерфан, який сам, до сих пір, займається танцювальним спортом на рівні тренера та хореографа-постановника. Тоді воно приноситиме результат. А якщо ні, то все це буде марна справа. А ще він є членом колегії Міністерства молоді та спорту, отже всі важливі рішення у спорті не проходять без його відома. То чи виживе спорт без такого керівника. За це і переживає уся спортивна родина Закарпаття…. Звернення до голови ОДА з проханням залишити В. Ерфана на посаді підписали і голова НОК на Закарпатті І. Риляк, і голова Федерації художньої гімнастики В. Плавайко, Федерації гандболу Ніна Гецко, представники мотокросу, автомобільного спорту, фехтування, фітнесу, баскетболу. Одним словом, люди досить авторитетні у спорті. А їх слово таки чогось варте.