Про «сепаратизм» на місцевому рівні, унікальну пожежну частину та погіршення життя – у свіжому випуску газети “Панорама”
31 січня вийде з друку черговий номер газети «Панорама».
ВІДЕО ДНЯ«Жити будемо, але у два рази гірше» – до такого висновку приходить Василь Добрянський у однойменному матеріалі. Цей сумний висновок випливає з тематики почутих у різних місцях розмов людей та з аналізу окремих положень державного та місцевого бюджетів, прийнятих на 2015 рік.
Про «сепаратизм» на місцевому рівні, тобто заборону приймати у дитсадки Мукачева дітей, чиї батьки не є мешканцями міста, йдеться у іншому матеріалі тижневика. Таке сумнівне з точки зору законності рішення міськвиконкому, на думку журналіста Михайла Ведмідя, можна порівняти хіба що з сумнозвісним режимом апартеїду, який колись панував у ПАР, або з післявоєнною сегрегацією і дискримінацією афроамериканців у США. Чи потрібна Мукачеву така брудна «слава» у ХХІ столітті?
РекламаОстаннім часом ми часто чуємо про військових добровольців та волонтерів, які захищають нашу країну на Сході. Утім, не треба далеко йти, щоб побачити інших добровольців, головне завдання яких — рятувати життя. Одна з таких добровольчих пожежно-рятувальних бригад знаходиться в угорськомовному селі Дерцен, що на Мукачівщині. Її ще у 2005 році сформував місцевий священик реформатської церкви Микола Жуковський. Про унікальну пожежну частину, в якій на добровільних засадах працюють аж 38 пожежників, розказав Андрій Слохіняк, який днями побував в гостях у волонтерів-пожежників.
На «Гарячу лінію «Панорами» звернулися дві мешканки Берегова, чиї чоловіки з жовтня перебували у зоні АТО, а нині в складі 128-ї гірсько-піхотної бригади готуються до передислокації в район Дебальцевого. Дружини закарпатських військових стурбовані подальшою долею своїх чоловіків. Що саме їх хвилює?
РекламаДокладніше про ці та інші події, які сталися в Мукачеві та на Закарпатті, можна прочитати у №3 щотижневика «Панорама» за 31 січня.