Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • В Ужгороді відбулось традиційне свято під назвою "Словацький бетлегем"

В Ужгороді відбулось традиційне свято під назвою "Словацький бетлегем"

В Ужгороді відбулось традиційне свято під назвою "Словацький бетлегем"
В Ужгороді у приміщенні обласного театру ляльок відбулося традиційне, 17-е обласне свято під назвою „Словацький бетлегем – 2014”, яке, як і всі попередні, було організоване обласною...

В Ужгороді у приміщенні обласного театру ляльок відбулося традиційне, 17-е обласне свято під назвою „Словацький бетлегем – 2014”, яке, як і всі попередні, було організоване обласною культурно-освітньою організацією „Матіца Словенска” на Закарпатті (голова – Й.Й. Гайніш). В рамках цього свята традиційно проводиться конкурс за трьома номінаціями: „Кращий словацький бетлегем”, „Кращий колектив словацьких колядників” та „Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові”.

ВІДЕО ДНЯ

В цьому році у святі взяло участь 9 колективів з різних місцевостей Закарпаття, де компактно проживають словаки – смт. Середнє, с. Анталовці, с.Сторожниця Ужгородського району, с. Кольчино (Фрідєшово) Мукачівського району, смт.В.Березний та м.Ужгород.

Перед початком свята перед присутніми виступили з офіційними вітаннями Генеральний консул Словацької Республіки в м.Ужгороді п. Янка Бур’янова, представники Міністерства освіти Словаччини і голова „Матіци Словенскої” на Закарпатті п. Йосип Гайніш .

Реклама

На запрошення „Матіци Словенскої” на Закарпатті в конкурсній програмі взяли участь і колективи з Ужгородського району: в номінації „Кращий словацький бетлегем” – бетлегеми з с.Анталовці, в номінації „Кращий колектив колядників” – народний вокально-хореографічний ансамбль „Словенка” Середнянської дитячої школи мистецтв (художній керівник – С.Симочко) і в номінації „Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові” – учнівський колектив з Сторожницької ЗОШ І-ІІІ ст. і учнівський колектив з Середнянської ЗОШ І-ІІІ ст.

За рішенням компетентного журі, у номінації „Кращий словацький бетлегем” перемогу святкував бетлегем (старша група) з с. Анталовці (керівник В.Вербовські). Друге місце було присуджене молодшій групі бетлегему з с. Анталовці (керівник В.Вербовскі).

Реклама

У номінації „Кращий колектив колядників” перше місце було присуджено ансамблю „Словенка” (керівник С.Симочко), друге місце посів колектив «Ружічка» з ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м.Ужгорода (керівник Л.Капральова).

У номінації „Кращий колектив, що здійснює постановку театралізованої різдвяної сценки на словацькій мові” перемогли: колектив з ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м.Ужгорода (керівник Я.Поханіч), колектив із Сторожницької ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Б.Сливка) і колектив гімназії з смт. В.Березний. Всі ці колективи по-своєму підійшли до розкриття теми конкурсу: за допомогою пантоміми, сучасного сприйняття, традиційної театралізації і т.п., що й зумовило необхідність прийняття такого рішення журі – переможці чудово представили свої програми. Другі місця журі присудило колективу Середнянської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Г.Мазютинець) і колективу «Домінік» римо-католицької парафії с.Кольчино (Фрідєшово, керівник – сестра Марія Черничко).

У програмі свята також брали участь гості – колядницький колектив з з с.Бежовце (Словаччина).

Реклама

Конкурсну програму майстерно модерував Янко Поханіч – вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 м.Ужгорода.

З успішним виступом усіх переможців привітав голова обласної культурно-освітньої організації „Матіца Словенска” на Закарпатті п. Й.Й. Гайніш.

Учасники свята були нагороджені почесними грамотами та пам’ятними сувенірами. На закінчення всі присутні виконали словацькою мовою колядку „Тиха ніч” Ф.Грубера, повідомляє начальник відділу культури Ужгородської РДА Леонтій Ленарт.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно