Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Рахівщина поглиблює співпрацю з Румунією

Рахівщина поглиблює співпрацю з Румунією
20 грудня 2014 року в селі-музеї міста Бая Маре (Румунія), в рамках фестивалю марамороських різдв’яних колядок, голова повітової ради повіту Марамуреш Земфір Ціцеу, т.в.о.голови Рахівської районної...

20 грудня 2014 року в селі-музеї міста Бая Маре (Румунія), в рамках фестивалю марамороських різдв’яних колядок, голова повітової ради повіту Марамуреш Земфір Ціцеу, т.в.о.голови Рахівської районної державної адміністрації Віктор Медвідь та виконуючий повноваження голови Рахівської районної ради Михайло Фірка підписали, зініційований та підготовлений автором цих рядків, Меморандум про поглиблення співпраці між повітовою радою повіту Марамуреш (Румунія) та Рахівською районною державною адміністрацією і Рахівською районною радою Закарпатської області (Україна) в розв’язанні екологічних та соціально-економічних проблем в прикордонних населених пунктах у верхів’ях басейну Тиси на українсько-румунському кордоні, інформує Рахівська РДА.

ВІДЕО ДНЯ

У документі зазначається, що повітова рада повіту Марамуреш та Рахівські районна державна адміністрація та райрада, керуючись положеннями Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Протоколу про збереження і стале використання біологічного та ландшафтного різноманіття до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, Угодами між Кабінетом Міністрів України і Урядом Румунії про співробітництво в галузі залізничного транспорту (2003 р.) та про пункти пропуску через українсько-румунський державний кордон (2006 р.) та беручи до уваги інші нормативно-правові документи, висловлюють готовність вжити додаткових заходів для розв’язання екологічних та соціально-економічних проблем в прикордонних населених пунктах, активізації культурного обміну між українськими та румунськими громадами, які розташовані по обидва боки українсько-румунського кордону в повіті Марамуреш та Закарпатській області.

По-друге, підтримують ідею забезпечення реалізації в 2015-2016 роках Проекту відновлення зруйнованого автомобільного переходу через річку Тиса та створення необхідної прикордонної інфраструктури на українсько-румунському кордоні в селах Ділове (Україна) та Валя Вишеулуй (Румунія). Взаємно здійснюють пошук джерел фінансування та виділення необхідних для цього земельних ділянок.

Реклама

По-третє, схвалюють Проект утворення міжнародного українсько-румунського біосферного резервату у Марамороських горах та забезпечують подачу в першому півріччі 2015 року до ЮНЕСКО відповідного номінаційного досьє. При необхідності проводять у ці терміни додаткові робочі наради за участі зацікавлених сторін.

По-четверте, опрацьовують організаційні та інженерно-технічні аспекти відновлення руху історичних потягів через місто Рахів (Україна) до Румунії, Будапешта та Праги. Для цього організовують проведення у першому кварталі 2015 року другої міжнародної наради зацікавлених сторін у місті Сігет Мармацієй (Румунія).

Реклама

І по-п’яте, активізують роботу із підготовки та подачі до Програм прикордонного співробітництва спільних проектів для розв’язання актуальних екологічних та соціально-економічних проблем по обидва боки українсько-румунського кордону.

У ході церемонії підписання Меморандуму керівники повіту Марамуреш та гірської Рахівщини висловили сподівання, що поглиблення транскордонної співпраці сприятиме розвитку прикордонних українських та румунських населених пунктів та послужить вагомим фактором для розв’язання назрілих тут екологічних та соціально-економічних проблем.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно