Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Головний військовий комісар області розповів про мобілізацію у Закарпатській області

Головний військовий комісар області розповів про мобілізацію у Закарпатській області

Головний військовий комісар області розповів про мобілізацію у Закарпатській області
Наприкінці минулого тижня міністр оборони України Степан Полторак заявив, що його відомство готується до проведення четвертої хвилі часткової мобілізації. Головна її мета – провести ротацію тих...

Наприкінці минулого тижня міністр оборони України Степан Полторак заявив, що його відомство готується до проведення четвертої хвилі часткової мобілізації. Головна її мета – провести ротацію тих військових, що вже майже рік воюють у зоні АТО та навесні мають бути відмобілізовані, натомість нинішніх резервів ЗСУ не вистачає, щоб здійснити це без додаткового залучення військовозобов’язаних.

ВІДЕО ДНЯ

Як розповів військовий комісар Закарпатської області Іван Васильцюн, перша та друга хвиля мобілізації відбувалася за умов старого законодавства, що діяло ще з початку 90-х років минулого століття. Це у першу чергу стало причиною багатьох проблем: одні не могли піти добровольцями у зону АТО, інша навпаки були мобілізовані, хоча за станом здоров’я мали обмеження щодо несення військової служби, – пише "Закарпатська правда".

"Згідно тодішніх норм не підлягали мобілізації ті, приміром, хто мав п’ятеро дітей і більше. Крім того була норма, що людина, яка буде призиватися повинна бути звільнена з попереднього місця роботи. У зв’язку із цим виникло дуже багато проблем у людей, які морально та патріотично були налаштовані йти добровільно захищати батьківщину, але вони опинилися у ситуації коли вони залишилися без місця роботи, вони не будуть соціально забезпечені, у тому числі і їхні сім’ї. І таких питань ще багато. Усі вони були підняті і направлені до парламенту, щоб відповідні норми законів були доповнені.

Реклама

Ми призвали у військовий комісаріат особовий склад, який міг виконувати обов’язки у військоматі. Тобто за станом здоров’я він був обмежено придатний. Але коли вже виникло питання, що цих людей треба відмобілізовувати, а вони раніше були визнані непридатними, то нам довелося їх повторно скеровувати на медичну комісію і за результатами огляду їх звільняти, оскільки іншого шляху їх звільнення із лав ЗСУ не було.

Вже третя хвиля мобілізації пройшла значно краще. Оскільки було врегульовано практично усі питання, які призвели до конфліктних ситуацій під час перших хвиль мобілізації.

Реклама

У той же час, Військова прокуратура Ужгородського гарнізону Західного регіону України повідомила, що за період проведення мобілізації до них було направлено 7 звернень, у тому числі два колективні. За результатами їх розгляду було проведення роз’яснення серед мобілізованих, а жодних кримінальних справ заведено не було", – зазначив військовий комісар.

Як уже повідомлялось раніше, у Міноборони заявляють, що мобілізація торкнеться тільки військовослужбовців запасу. “Це буде планова ротація, – розповів співробітник прес-служби Міноборони Валентин Буряченко. – Люди по півроку перебувають на передовій, а організм не залізний, і їх потрібно поміняти. Хлопців, які стоять на лінії фронту, виведуть в тил”.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно