Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • В Ужгороді освітяни радились, як навчати представників нацменшин (ФОТО)

В Ужгороді освітяни радились, як навчати представників нацменшин (ФОТО)

В Ужгороді освітяни радились, як навчати представників нацменшин (ФОТО)
Як зробити освіту доступнішою для національних меншин краю радилися в Ужгороді представники педагогічної громадськості, громадських організацій угорської спільноти на базі ЗОШ I-III ступенів ім....

Як зробити освіту доступнішою для національних меншин краю радилися в Ужгороді представники педагогічної громадськості, громадських організацій угорської спільноти на базі ЗОШ I-III ступенів ім. Дойко Габора. Захід організовано за підтримки міносвіти України та Ради Європи. Йшлося про виконання положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, про забезпечення права на навчання рідною мовою. Участь у заході взяли голова обласної ради Володимир Чубірко, експерт Ради Європи Лігіта Грігуле, директор департаменту загальної та дошкільної освіти міносвіти України Юрій Кононенко, директор департаменту освіти та науки, молоді та спорту ОДА Михайло Мотильчак, інформує прес-служба Закарпатської облради.

ВІДЕО ДНЯ

Володимир Чубірко відкриваючи захід зазначив, що на Закарпатті століттями мирно проживають нацменшини і наш край може стати прикладом для інших регіонів країни. «Ми живемо як одна сім’я, разом вирішуємо наші проблеми. В нас, в населених пунктах, де проживає угорська громада ніколи не виникало проблем з використання рідної мови. Тепер є актуальним є питанням вивчення на належному рівні державної мови, адже ми прагнемо, щоби нацменшини були інтегровані в суспільство. Для цього маємо потужну базу – близько ста навчальних закладів, де вивчають угорську мову. Ми маємо все зробити, щоби угорці жили й працювали тут, а молодь не емігрувала. Ми можемо навчати українців угорською, а угорців – української. Чим більше мов ми будемо знати, тим більше можливостей відкриватиметься перед нами», - зазначив керівник облради.

Також Володимир Чубірко повідомив, що завтра у Угорщині з головою загальних зборів області Соболч-Сатмар-Берег Оскаром Шестаком обговорить можливість гуманітарної співпраці між нашими регіонами, в тому числі й в освітній галузі.

Реклама

Лігіта Грігуле зазначила що Європа велику увагу акцентує на дотримання прав національних меншин. «Ми не будемо диктувати як вам жити. Це політика вашої держави. В Латвії створена система багатомовної освіти. Можливо цей досвід стане і вам в нагоді, і готові ваші досягнення імплементувати в себе. Мови треба вивчати краще і ефективніше в школах. Завдяки цьому відкриються нові перспективи для підростаючого покоління», - вважає експерт Ради Європи.

Юрій Кононенко повідомив, що тиждень вивчав систему викладання державної мови на Берегівщині та Виноградівщині, і вважає, що тут ведеться системна робота щодо задоволення освітніх проблем національних меншин.

Реклама

«Ми вважаємо, що українська держава гарантує права національних меншин вивчати рідну мову. Ми дотримуємося вимог Європейської хартії регіональних мов у сфері навчання, але це не значить, що проблем не існує. Дуже приємно, що експерти Ради Європи долучаються до наших проектів. Ми маємо використовувати кращі практики європейських країн», - відзначив директор департаменту міносвіти.

Планується, що за результати консультацій експертами буде розроблено рекомендації для навчальних закладів.

В Ужгороді освітяни радились, як навчати представників нацменшин (ФОТО) – 01
Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно