Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Закарпатські румуни просять узаконити записи у атестатах двома мовами – українською та мовою нацменшини

Закарпатські румуни просять узаконити записи у атестатах двома мовами – українською та мовою нацменшини

Закарпатські румуни просять узаконити записи у атестатах двома мовами – українською та мовою нацменшини
24 листопада у Рахові представники румунської громади зустрілися з Урядовим уповноваженим з питань етнонаціональної політики Геннадієм Друзенко. Під час спілкування вони попросили владу адаптувати...

24 листопада у Рахові представники румунської громади зустрілися з Урядовим уповноваженим з питань етнонаціональної політики Геннадієм Друзенко.

ВІДЕО ДНЯ

Під час спілкування вони попросили владу адаптувати до меншин систему освіти.

– Для дітей у школі з румунською мовою навчання шкільна програма спрощена, але ЗНО випускникам приходиться здавати на рівні з усіма. Через це наші діти часто ризикують залишитись взагалі без атестатів, – нарікають місцеві вчителі.

Реклама

Крім того, освітяни попросили узаконити записи у атестатах двома мовами – українською та мовою меншини. Це значно спростить процедури перекладу та візування документів при вступі в румунські вузи.

Назріло, за словами громади, і відкриття окремого вищого навчального закладу зі змішаними спеціальностями, наприклад, фізико-математичного, для національних меншин.

Реклама

– Тема такого вишу не нова, ми це питання вже піднімали на зустрічі в Чернівцях з консулом Румунії Елеонорою Молдован, - зазначив у свою чергу урядовець. – Питання складне, але перспективне. Зі свого боку я ініціюватиму створення спільно з Міносвіти робочої групи, яка обов’язково розгляне такі освітні питання. Що стосується фінансування, то тут, зважаючи на ситуацію в країні, потрібно шукати додаткові джерела, до прикладу це і програма «Східного партнерства». Закарпаття у доволі вигідній ситуації, адже межує аж із чотирма європейськими державами.

Друзенко також наголосив на тому, що дотації, які виділяються Києвом на розвиток громад, мають набагато більші обсяги, ніж надходження від податків.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно