Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 288 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 13 100+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 20 000+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Нейрохірурги з шести країн світу завітали до Ужгорода (ФОТО)

Нейрохірурги з шести країн світу завітали до Ужгорода (ФОТО)
Упродовж двох днів – у четвер та п’ятницю – Ужгородський національний університет приймав учасників щорічної конференції Української асоціації нейрохірургів. «Актуальні питання надання...

Упродовж двох днів – у четвер та п’ятницю – Ужгородський національний університет приймав учасників щорічної конференції Української асоціації нейрохірургів. «Актуальні питання надання спеціалізованої допомоги хворим з гострою травмою і захворюваннями периферичної нервової системи» - так звучала назва конференції, на яку до Ужгорода приїхали понад сто спеціалістів. Причому навідалися до обласного центру Закарпаття нейрохірурги з різних країн Європи, Азії і навіть Північної Америки.

Конференцію організували Українська Асоціація нейрохірургів (президентом якої є ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка) спільно з Національною академією медичних наук, «Інститутом нейрохірургії імені академіка Ромоданова» та Ужгородським обласним клінічним центром нейрохірургії та неврології.

Програма складалася з двох блоків: у перший день обговорювали питання діагностики та лікування захворювань і травм периферичної нервової системи, а другого дня подавався лекційний матеріал. Тематика лекцій, які читали провідні фахівці-нейрохірурги, -- черепно-мозкова травма та лікування пухлин середньої лінії головного мозку. Також до програми конференції були включені, зокрема, і питання вогнепальних ушкоджень периферичної і центральної нервової системи, які є надзвичайно актуальними для нашої країни у зв’язку з війною на Сході.

Варто відзначити, що до Ужгорода навідалися нейрохірурги з 6 країн: Азербайджану, Хорватії, Канади, Росії, Німеччини та різних регіонів України. Як розповів ректор УжНУ професор Володимир Смоланка, в цьому році конференція мала відбутися в Алушті. Але з огляду на те, що Крим анексований Росією, засідання перенесли до обласного центру Закарпаття.

«Я, як президент Асоціації нейрохірургів України, прийняв рішення провести конференцію в Ужгороді, -- каже Володимир Смоланка. – Чому у нас? Бо, по-перше, маємо великий досвід, а по-друге, час важкий і ми вирішили взяти на себе проведення цієї конференції. Загалом на конференцію приїхало більше ста учасників. Це дуже пристойне представництво, враховуючи те, що, на жаль, немає колег із Криму і майже відсутні нейрохірурги з Донецької та Луганської областей».

До речі, минулого року, коли Володимира Смоланку обирали президентом Української асоціації нейрохірургів, в Ужгороді проходив її з’їзд, в якому брали участь представники 16 країн світу. Однак з’їзди асоціації проводяться раз у 4 роки, а конференції – щорічні, і вони завжди проходять у значно вужчому форматі. Тож 6 країн-учасниць нинішнього наукового зібрання в Ужгороді – це свідчення високого рівня заходу.

Володимир Смоланка розповів також, що наступна конференція у 2015 році, найімовірніше, відбудеться у Львові. Хоча до неї ще багато часу, але в Українській асоціації нейрохірургів захід продумали вже майже остаточно.

«Хочемо провести, по-перше, конференцію молодих вчених, – розкриває плани ректор УжНУ. – Я знайшов 2 компанії, як готові надавати ґранти для найкращих молодих науковців. Другою частиною плануємо блок лекцій, що стосуватимуться переважно лікування пухлин головного мозку. Міжнародний статус буде підтверджений участю нейрохірургів із Туреччини, Казахстану та Азербайджану. Але приїдуть також і мої друзі, відомі професори-нейрохірурги з Норвегії, Австрії, Чехії, США і Великобританії. Їхню участь можу гарантувати вже сьогодні», -- підсумував Володимир Смоланка.

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно