Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Міліція дала поради щодо того, як уберегти своє житло від крадіжки

Міліція дала поради щодо того, як уберегти своє житло від крадіжки

Міліція дала поради щодо того, як уберегти своє житло від крадіжки
«Злодій поцупив коштовності», «виламали двері, залишили без телевізора», «з квартири зникли гроші…», - чи не щодня доводиться чути новини подібного змісту чи то від знайомих, випадкових перехожих або...

«Злодій поцупив коштовності», «виламали двері, залишили без телевізора», «з квартири зникли гроші…», - чи не щодня доводиться чути новини подібного змісту чи то від знайомих, випадкових перехожих або ж по радіо чи з екранів телевізора. Мало хто серйозно задумується про те, що наступним може стати саме він. Та досвід свідчить - під «прицілом» зловмисника перебуває чи не кожен десятий пересічний українець.

ВІДЕО ДНЯ

На жаль, з кожним роком кількість квартирних крадіжок в Закарпатській області тільки зростає. До прикладу, з початку 2014 року їх сталось 139, що на 20% більше ніж минулого року, повідомляє УДСО при УМВС України в Закарпатській області.

- Це свідчить про те, що злочинці почали виконувати свої злодіяння інтенсивніше, але не тільки. Немало важливим фактором є і ставлення господаря до охорони свого помешкання, - запевняє начальник Управління Державної служби охорони при УМВС України в Закарпатській області Андрій Литовченко.

Реклама

Очільник міліції охорони у Закарпатській області Андрій Литовченко розповів про п’ять способів безпеки, які допоможуть уникнути проникання небажаної особи до вашої оселі.

- Тож, Андрію Анатолійовичу, як вберегти себе та свою оселю від непроханих гостей?1. В першу чергу - надійні двері та надійні вікна

Реклама

- Потрібно подбати про надійність ваших вікон та дверей. З роками злочинці навчились відкривати пластикові вікна за лічені секунди. Тому варто встановити на вікнах ролети або ґрати, зокрема це стосується жителів, що живуть на нижніх поверхах багатоквартирних будинків (адже якраз вони потерпають від рук зловмисників, які проникають до житла через вікна). Щодо дверей, то варто купувати двері з декількома замками.

2. Надійний замок, а ще краще - декілька

- Не забувайте про замки! Не варто на них економити! Поставтеся відповідально до їх вибору. Краще витратити меншу суму власне на самі двері, але замок повинен бути надійним. Дуже добре, коли замків є декілька. Це значно ускладнить задачу зловмисника.

Реклама

3. Рот на замок

- Зазвичай, крадіжки є спланованими. Діють злочинці якраз тоді, коли нікого немає вдома. Тож, якщо ви плануєте вирушити у відпустку, і вас кілька днів не буде в помешканні, то не варто розповідати малознайомим людям, коли і як довго ви будете відсутні. Нерідко молоді люди розміщають повідомлення про відпустку в соціальних мережах. Цього робити не варто. Шляхом розповсюдження інформації ці відомості можуть стати «наводкою». Також було б непогано, попросити когось із сусідів час від часу визирати у коридор. Особливо, якщо звідти долинають підозрілі звуки.

4. Собака – друг та охоронець

- Звичайно, споконвіків одним із найкращих способів охорони вважається собака. Пес завжди реагує на сторонній шум за дверима. Своїм гавкотом попереджає, «сигналізує» про ймовірну небезпеку. Уявіть ситуацію: злочинець на місці, береться до своїх планів, а в цей час починає гавкати собака. Як мінімум, гавкіт може відлякати зловмисника, а ще краще - привернути увагу сусідів. Це точно зіб’є з пантелику небажаного гостя. Тому собака - не тільки друг, а й запорука безпеки.

- Але що ж робити, якщо у когось з власників алергія на чотирилапих охоронців?

- Не заводити собаку… (посміхається). Насправді є ще один хороший метод.

5. Система охорони

Реклама

- Я б сказав, метод на 100%. Обладнання засобами охорони та тривожною сигналізацією власного помешкання з підключенням на пульт централізованого спостереження Державної служби охорони – запорука безпеки. В нас є підготовлені спеціалісти. Також на спрацювання виїжджають співробітники міліції, тобто на місце, звідки надійшов сигнал «тривога», прибуває група затримання в повній екіпіровці з табельною вогнепальною зброєю, що дає можливість попередити крадіжку або затримати злодія власне в момент злочину. Та й грабіжники рідко пробираються в квартиру, де встановлена сигналізація.

- Дякую Вам за поради.

Варто додати: найлегше злодія впіймати по «гарячих слідах». Тож, якщо вас обікрали, чи пограбували, не зволікайте, а одразу звертайтесь до правоохоронних органів.

УДСО при УМВС України в Закарпатській області

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно