Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 288 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 13 100+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 20 000+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Підприємства Ужгорода заборгували своїм працівникам майже 800 тисяч гривень зарплатні

Підприємства Ужгорода заборгували своїм працівникам майже 800 тисяч гривень зарплатні

Підприємства Ужгорода заборгували своїм працівникам майже 800 тисяч гривень зарплатні
Захист прав громадян на своєчасне отримання заробітної плати є пріоритетним у наглядовій діяльності органів прокуратури, а відтак нагляд за додержанням і застосуванням законів у цій сфері знаходиться...

Захист прав громадян на своєчасне отримання заробітної плати є пріоритетним у наглядовій діяльності органів прокуратури, а відтак нагляд за додержанням і застосуванням законів у цій сфері знаходиться в прокуратурі міста на постійному контролі. Всього прокуратурою міста Ужгорода області у вказаній сфері прийнято 6 постанов про проведення перевірок, розпочато два кримінальні провадження, одне з яких вже скеровано до суду.

До суду пред'явлено 112 позовів та заяв щодо стягнення на користь громадян боргу з оплати праці на загальну суму майже 800 тис. грн. Судами вже розглянуто та задоволено 65 позовів на суму 415 тис. грн.

За даними Головного управління статистики в Закарпатській області заборгованість по заробітній платі на початок року складала 0,8 млн. грн. і, завдяки вжитим прокуратурою міста заходам, станом на 1 вересня зменшилась до 0,5 млн. грн.

Прокуратурою міста перевірками охоплені всі органи контролю, які уповноважені на здійснення функцій державного нагляду у цій сфері.

Так, у серпні поточного року в порядку контролю проведено перевірку в ДПІ м. Ужгорода, за результатами якої ініційовано притягнення службових осіб до дисциплінарної відповідальності.

До типових порушень, які виявлялись при проведенні перевірки, слід віднести залишення поза увагою документів щодо руху коштів на підприємствах, де наявна заборгованість по заробітній платі, невідповідність актів перевірок законодавчим вимогам.

За втручання прокуратури міста, інспекцією праці зосереджено зусилля на виявленні фактів безпідставної невиплати заробітної плати, що сприяло вжиттю заходів кримінально - караного реагування.

Зокрема, прокуратурою міста Ужгорода розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 175 КК України щодо безпідставної невиплати найманим працівникам ПАТ «Закарпатвтормет» упродовж лютого-квітня 2014 року заробітної плати на загальну суму майже 104 тис.грн. Досудове розслідування проводиться Ужгородським МВ УМВС України. Аналогічне кримінальне провадження розпочато прокуратурою міста Ужгорода відносно директора ТОВ «Технокристал Корунд», яке вже також скеровано до суду.

З метою захисту інтересів працівників ПАТ «Машинобудівний завод Тиса» прокуратурою міста до Ужгородського міськрайонного суду подано 28 заяв про виплату 230 тис. грн. боргу із заробітної плати.

Не залишено поза увагою також порушення органами виконавчої влади вимог законодавства у сфері оплати праці. Попередня робота комісії при Ужгородській міській раді з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу не вплинула своєчасно на зменшення заборгованості по заробітної платі на підприємствах комунальної форми власності.

Так, лише в другій половині першого півріччя поточного року Ужгородською міською радою прийнято рішення щодо фінансування підприємств комунальної форми власності, де була наявна заборгованість по заробітній платі (КП «Уж-Енергія»-102 тис.грн).

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно