Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Знайдено в Україні: за сиром не в Швейцарію, а в Закарпаття (ВІДЕО)

Знайдено в Україні: за сиром не в Швейцарію, а в Закарпаття (ВІДЕО)

Знайдено в Україні: за сиром не в Швейцарію, а в Закарпаття (ВІДЕО)
Все більших обертів наберає туризм в українських Карпатах. Тепер, щоб скуштувати смачного сиру і помилуватися гірським краєвидом, варто просто завітати до Закарпаття. Дістатися до мальовничого...

Все більших обертів наберає туризм в українських Карпатах. Тепер, щоб скуштувати смачного сиру і помилуватися гірським краєвидом, варто просто завітати до Закарпаття.

ВІДЕО ДНЯ

Дістатися до мальовничого куточка України можна поїздом, а можна і власним авто. Пам'ятати тут варто одне, 8 годин у дорозі і головне – відсутність доріг. Одним з найцікавіших об'єктів Закарпаття є село Нижнє Селище та унікальна сироварня в ньому. Дістатися до сироварні, можна просто запитавши дорогу у місцевих жителів.

Сир за швейцарською технологією тут варять з 2003 року. Місцевий житель Петро Пригара, вчитель математики за освітою, взяв у асоціації європейських кооперативів безвідсотковий кредит, залучив до виробництва місцевих і показав, яким має бути на смак справжній сир. Усе молоко, яке принесли селяни заливають у резервуар, варять та розливають по формочкам. Згори кожну притискують гирею і чекають поки голівка сиру набуде циліндричної форми. Потім його витрясають з формочок і складають на стелажі.

Реклама

Купають сир цілу добу у солоному розчині, а потім шліфують. Кожна голівка сиру проходить через руки працівниць. Всього тут є три види сиру – "Селиський", який дозріває три місяці, м'який "Хуст" та ароматний "Нарцис Карпат", який виготовляє сам власник сироварні. Щоб виготовити одну таку голівку сиру вагою до 25 кг, потрібно 450 літрів молока. Голівка дозріває півроку, а готовність перевіряють спеціальним щупом.

Окрім сиру у селищі можна подивитися краєвиди неймовірної краси навколо, відчути чисте повітря та поспівати з місцевими жителями.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно