Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • У Хусті знайдено старовинний герб міста, який, за попередніми оцінками, є свідком подій Карпатської України (ФОТОФАКТ)

У Хусті знайдено старовинний герб міста, який, за попередніми оцінками, є свідком подій Карпатської України (ФОТОФАКТ)

У Хусті знайдено старовинний герб міста, який, за попередніми оцінками, є свідком подій Карпатської України (ФОТОФАКТ)
Уже кілька днів Інтернетом «гуляє» інформація про те, що в Хусті під час робіт з реконструкції центру було знайдено старовинний бетонний герб міста. Одні вважають, що знахідка становить історичну...

Уже кілька днів Інтернетом «гуляє» інформація про те, що в Хусті під час робіт з реконструкції центру було знайдено старовинний бетонний герб міста. Одні вважають, що знахідка становить історичну цінність і її було виготовлено у VIII сторіччі, інші стверджують, що раритету принаймні 500 років і він є справжнім мистецьким шедевром . «Ходять» легенди і про місце виявлення гербу і навіть про те, де він зараз знаходиться… Щоб з’ясувати, що же за «скарб» насправді знайшли комунальники, ми звернулися за роз’ясненнями до заступника Хустського міського голови Івана Фетька.

ВІДЕО ДНЯ

- Під час копання котловану під фонтан, працівниками комунальних служб було виявлено доволі цікаву річ – бетонний герб Хуста. Це – колишній корпус під флагшток, так звана основа для щогли зі стягом. – зазначив пан Іван. – Припускаємо, що знахідка «оздоблювала» центр міста у 1939 році, тобто вона є свідком подій Карпатської України. Приблизно такий корпус під щоглу флагштоку можемо побачити і на архівних світлинах тих часів. Доказом може бути напис, зроблений угорською мовою. Наразі герб знаходиться в міській раді, але незабаром його буде використано при облаштуванні центру, встановлено так, щоб кожен бажаючий міг роздивитись чи сфотографуватись поруч.

Ще одним підтвердженням того, що кругла основа під флагшток пролежала під землею не 13 і не 5 сторіч є те, що на гербі, крім Замкової гори зображено руїни фортеці, як символ незламного волелюбного населеного пункту. Справа в тому, що блискавиця влучила у порохову вежу замку у липні 1766 року, зруйнувавши частину кам’яної величної споруди. Фортеця знову постраждала від сильної грози у 1798 році, коли стихія зруйнувала південно-східну вежу. Після цього твердиню вже ніколи не відбудовували. Отже, старішою за 216 років знахідка бути просто не може! У 1919 році Хуст і навколишні райони опинилися під владою Чехословаччини, а в 1939 році місто над Тисою знову перейшло до рук Угорщини. Найімовірніше, що бетонний герб у місті над Тисою було встановлено саме в цей період.

Реклама

Звичайно, точний вік знахідки встановлюватимуть експерти, але все одно старовинний герб має неабияке значення для хустян. Свідок історичних подій слугуватиме нагадуванням мешканцям закарпатського містечка про героїчні кроки боротьби наших краян заради українського майбутнього.

Марина Алдон

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно